قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت نیوز ، با تقویت امید در مورد واکسن ویروس کرونا و بروز یک بهبود در رشد اقتصادی که تقاضا برای دارایی امنی نظیر طلا را کاهش می دهد، قیمت این فلز گران بها در معاملات روز جمعه کاهش یافت و در مسیر بدترین عملکرد هفتگی در 2 ماه گذشته قرار گرفت.
به گزارش فارس، هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 9.38 دلار کاهش 1806.42 دلار فروخته شد. تاکنون این فلز گران بها طی هفته گذشته 3.4 درصد از ارزش خود را از دست داده است که بیشترین افزایش هفتگی از 25 سپتامبر به شمار می رود.
میشائیل هوسون، تحلیلگر ارشد بازارهای سی ام سی انگلیس گفت: «شکست سطح مقاومت طلا به زیر 1800 دلار در هر اونس، درصورتی که احساس حاکم بر بازار همچنان در مورد واکسن مثبت باشد و تقاضا برای طلا را کاهش دهد، می تواند قیمت آن را به سمت 1760 دلار نیز پیش ببرد.»
همچنین ارزش دلار نیز کاهش یافته که مانع از کاهش های بیشتر قیمت طلا شده است.
طلا از ابتدای سال جاری میلادی 19 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.
بر اساس گزارش تجارت نیوز،   قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه 8 آذر ساعت 19، با 11 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 24،746 تومان معامله شد.
همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.
صرافی های بانک ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 700 تومان اعلام کرده اند. این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت 23 هزار و 500 تومان خریداری می کنند.
قیمت یورو در بازار آزاد امروز شنبه 8 آذر ساعت 19، با 8 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 29،542 تومان معامله شد.
همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.
بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار