با کنار هم قراردادن این موارد، می شود به پسران جنجالی رؤسا در سال های اخیر برگشت که حجم زیادی از اخبار را به خودشان اختصاص داده اند؛ از شایعه نقش آن ها در انتصابات تا شایعه استفاده از رانت پدر برای منفعت شخصی.

سه شنبه همین هفته برای فوتبالی ها روز مهمی بود؛ نه اینکه تیمشان در زمین توانسته باشد از پس رقیب بربیاید یا اینکه حاشیه ای در زمین سبز رخ داده باشد، بلکه ماجرا مربوط به صحبت های غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست با رسانه ها بود؛ او در لابه لای اخبار مهمی که در ارتباط با مسائل اقتصادی و سیاسی به زبان آورد، سری هم به فوتبال زد و از پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ایران گفت؛ همان مرد بلژیکی که حدود شش ماه به قراردادش با ایران پایبند بود و بعد هم رفت و پشت سرش را نگاه نکرد.
ویلموتس با این ادعا که طرف ایرانی به قرارداد پایبند نبوده، به فیفا شکایت کرد و حالا علاوه بر دو میلیون یورویی که از فدراسیون فوتبال ایران گرفته، درخواست غرامت شش میلیون یورویی نیز کرده است. اگرچه مسئولان فدراسیون فوتبال ایران، به ویژه مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون، می گویند ادعای ویلموتس کذب است و ایران زیادی هم به این مربی پول داده، ولی به نظر می رسد این پرونده ابعاد پیچیده تری دارد که ممکن است منجر به ورشکستی فدراسیون فوتبال نیز شود.
از همان روز های ورود ویلموتس به ایران تا زمان خداحافظی او، شایعه های زیادی درباره دستمزد این مربی در رسانه ها مطرح شد. با وجود تکذیب های مکرر مسئولان فدراسیون فوتبال، دست آخر، شایعه ها درست از آب درآمدند و این مرد بلژیکی که با قراردادی هنگفت سرمربی ایران شده بود، توانست با فعال کردن یکی از بند های قراردادش، یک طرفه آن را فسخ و درخواست غرامت کند. این پرونده تا جایی پیش رفت که نظر نمایندگان مجلس را هم به خود جلب کرد و پای سازمان بازرسی کل کشور را نیز به میان آورد.
حالا سخنگوی قوه قضائیه نیز به پرونده ویلموتس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار