با توجه به اینکه تا پایان سال میلادی، برنامه بازی های ملی فوتبال تعطیل است، این رده بندی نهایی سال ۲۰۱۹ خواهد بود و ایران امسال را با دومی در آسیا به آخر رساند. تیم ملی در آغاز سال جاری میلادی تحت هدایت کی روش، با اختلافی زیاد نسبت به نزدیکترین رقبای آسیایی اش صدرنشین بود، اما در کمتر از شش ماه با هدایت سرمربی گرانقیمت و نجومی بگیرش مارک ویلموتس، این جایگاه را از دست داد.

تیم ملی فوتبال ایران پس از نتایج ناامیدکننده اخیر در رقابت های مقدماتی جام جهانی، اقتدار هشت سال گذشته را از دست داد و با سقوط شش پله ای در رده بندی جدید فدراسیون جهانی فوتبال به رتبه ۳۳ سقوط کرد تا رده نخست آسیا را پس از سال ها تقدیم ژاپنی ها کند.
به گزارش «تابناک ورزشی»؛ پس از پایان دیدار های ملی در سراسر جهان، رده بندی تازه فیفا در ماه نوامبر مشخص شد و بنابراین، تیم ملی فوتبال ایران پس از شکست بحث برانگیز برابر عراق در امان، با شش رتبه سقوط به رده ۳۳ دنیا نزول پیدا کرد و پس از حدود هشت سال، صدر رنکینگ فوتبال قاره پهناور آسیا را از دست داد.
تیم ملی فوتبال ژاپن بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در رده ۲۸ جهان قرار گرفت تا به عنوان برترین تیم آسیا در رده بندی فیفا شناخته شده و قدرت را بالاخره از ایران بگیرد. در صدر جدول رده بندی فوتبال جهان، هم چنان تیم ملی فوتبال بلژیک که با نتایج خارق العاده اش همه را شگفت زده کرده ایستاده است؛ تیمی که در ماه جاری میلادی نیز هر دو دیدار خود را در انتخابی یورو ۲۰۲۰ با پیروزی پرگل به پایان برد، ولیفرسنگ ها اینطرف تر سرمربی سابق این تیم اروپایی، در جایگاه سرمربی قدرت نخست آسیا در جدول رنکینگ فیفا نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و هر دو بازی حساس را به عنوان سرمربی ایران به رقبای نه چندان قدرتمند منطقه ای واگذار کرد.
به این ترتیب و با توجه به اینکه این رده بندی پایانی سال ۲۰۱۹ فوتبال خواهد بود، تیم ایران سال جاری میلادی را با دومی در آسیا به پایان رسانید، در حالی که در آغاز سال جاری با اختلافی زیاد نسبت به نزدیکترین رقبای آسیایی بر قله قاره ایستاده بود. بازی های ملی تا مدتی برگزار نمی شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار