ایسنا/کرمانشاه مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی گفت: باتوجه به اینکه احتمالا بیماری کرونا حداقل تا یکی دو ماه آینده فروکش نکند، بنابراین نیمسال تحصیلی دوم دانشگاه را با آموزش های مجازی به پایان می رسانیم.

غلامرضا سالمیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی کلاس های درس حضوری دانشگاه رازی از اواخر سال قبل، اظهار کرد: چند روز پس از تعطیلی فعالیت های آموزشی دانشگاه در پی شیوع بیماری کرونا، آموزش ها را به شکل مجازی با تمرکز روی آموزش های آفلاین شروع کردیم.
وی از تداوم این نوع آموزش ها در یک ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: باتوجه به طولانی شدن بیماری کرونا و لزوم تمرکز بیشتر روی آموزش های مجازی، از شنبه هفته آینده از طریق سامانه "مدیریت یادگیری الکترونیکی" (LMS) کلاس های درس مجازی را به شکل رسمی و متمرکز برگزار خواهیم کرد.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی در ادامه اعلام کرد: در روزهای اخیر هم دستورالعملی از سوی وزارت علوم به دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه رازی ابلاغ شده که در آن به دانشگاه ها اختیار داده اند که ادامه نمیسال تحصیلی را به شکل مجازی برگزار کنند و یا اینکه پس از پایان کرونا به شکل فشرده با تشکیل کلاس های حضوری برگزار شود.
وی افزود: طبق نشستی که در شورای آموزشی دانشگاه تشکیل دادیم، مقرر شد ادامه فعالیت های آموزشی دانشگاه تا پایان نیمسال تحصیلی به شکل مجازی باشد.
وی در ادامه به برخی از تسهیلات آموزشی ارائه شده به دانشجویان این دانشگاه هم اشاره کرد و گفت: برای آن دسته از دانشجویانی که این نوع از آموزش ها را نخواهند، تسهیلاتی مانند امکان حذف ترم بدون احتساب سنوات و حذف واحد درسی بدون محدودیت و جریمه در نظر گرفته شده است.
معاون آموزشی دانشگاه رازی اعلام کرد: دانشجویانی هم که در مقطع کارشناسی ارشد هستند و قصد دفاع از پایان نامه هایشان را دارند، برای آنها از ابتدای اردیبهشت بستر دفاع مجازی از پایان نامه هایشان را فراهم می کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار