۶۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار تامین و تخصیص اعتبار برای افزایش حقوق کارکنان صدا و سیما شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، متن کامل این نامه به این شرح است:
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام
احتراما همانگونه که مستحضرید سازمان صدا و سیما از دستگاه های راهبردی نظام بوده و کارکنان رسانه ملی، به عنوان رزمندگان خط مقدم دفاع از انقلاب و نظام اسلامی در جنگ نابرابر رسانه ای دشمنان قسم خورده قرار دارند که لزوم پشتیبانی و توجه خاص مادی و معنوی و جلوگیری از تبعیضات ناروا در قبال این رزمندگان غیور و پرهمت جنگ نرم در شرایط کنونی وظیفه ای مهم و غیرقابل انکار به شمار می آید.
از آنجا که کار رسانه ای به ویژه در عرصه رادیو تلویزیونی از جمله مشاغل زیان آور و پرخطر و در عین حال حساس و عالی در جهان امروز محسوب می شود، نظر به گلایه مندی ها و نارضایتی های کارکنان زحمتکش رسانه ملی نسبت به شرایط حقوق و مزایا، ضروریست توجه جنابعالی را به درخواست های برحق کارکنان شاغل و بازنشسته این سازمان جلب کنیم که خواهان بهره مندی از مزایای فوق العاده ۵۰ درصدی از اسفندماه سال ۱۳۹۸ همانند دیگر کارکنان کشوری و لشگری، براساس مجوز و بخشنامه دولت محترم هستند.
در این فرآیند به عنوان نمونه وزارت آموزش و پرورش که بیشترین کارمندان دولت را در میان دستگاه های کشوری دارد خوشبختانه موفق شده با اجرای مجوز فوق العاده ۵۰ درصدی و به علاوه؛ رتبه بندی اخیر معلمان، پایه حقوق کارکنان و معلمان خود را به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش دهد.
در دیگر دستگاه های کشوری و لشگری هم خوشبختانه گزارش ها حاکیست به طور متوسط اجرای این فوق العاده، پایه حقوق کارکنان این دستگاه ها را از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داده و ترمیم ...

سرخط اخبار