کاش کارگردان اسراییلی فیلم، سریال ایرانی «شهرزاد» را دانلود کند و روی روابط «آذر» (غزل شاکری) و «فرهاد» (مصطفی زمانی) متمرکز بشود و یاد بگیرد که یک زن چگونه می تواند وارد زندگی طعمه مورد نظرش شود.

به گزارش تسنیم، فیلم ضد ایرانی «The Operative» (مامور مخفی) ساخته یوال آدلر که محصول مشترک اسراییل و آمریکا در سال 2019 است، به خاطر ضعف های ساختاری و محتوایی اش با واکنش منفی مخاطبان جهانی مواجه شده است.
این فیلم در سایت «آی. ام. دی. بی» امتیاز پایین 5.6 از ده را دریافت کرده و حتی به عنوان یک اثر سرگرم کننده هم نتوانسته موفق باشد. سایت «متاکریتیک» که بر اساس نظرات منتقدان مطرح جهانی به فیلم ها نمره می دهد، برای این فیلم نمره 47 از 100 را در نظر گرفته است.
«الکس ساویلیف» منتقد سایت «فیلم تریت» درباره «مامور مخفی» نوشت: «فیلم به خاطر داشتن ریتم تند و خلق یک قهرمان غیر قابل باور با انگیزه های مبهم تبدیل به یکی از خسته کننده ترین تجربه های سال شده است.»
این فیلم از جشنواره برلین 2019 هم دست خالی برگشت و نتوانست نظر مثبت منتقدان را به سمت خودش جلب کند.
این فیلم در کنار سایر فیلم ها و انیمیشن ها و سریال های «ضد ایرانی» همچون پرسپولیس، سنگسار ثریا، آرگو، سپتامبر های شیراز، خانه ای از شن و مه، هوملند و ... قرار می گیرد که می خواهند «ایران هراسی» را در فرایند جنگ نرم تبلیغ و ترویج کنند.
«مامور مخفی» از آن جهت که به ماجراهای روز همچون انرژی هسته ای ایران، ترور دانشمندان هسته ای و تحریم های اعمال شده علیه ایران می پردازد می تواند کنجکاوی برانگیز باشد. قصه فیلم حول فعالیت زن جاسوسی می چرخد که از طرف موساد مامور شده در کشور ایران خرابکاری و داخل شرکتی مرتبط با «انرژی هسته ای» نفوذ کند. او در ایران درگیر یک رابطه عاطفی می شود و از طی ادامه راه باز می ماند.
*دلبری ناکام زن جاسوس
فیلم قرار بوده یک تریلر جاسوسی با مایه های عاشقانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری