رئیس جمهور گفت: بی تردید دانشگاه های ما مسئولیت بسیار سنگینی را امروز بر دوش دارند و متقابلاً دولت و جامعه هم در برابر دانشگاه مسئول است.

- اخبار سیاسی -
 به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید، با بیان اینکه دانشگاه برای ما اهمیت فوق العاده ای دارد، گفت: البته مقداری حوزه و دانشگاه را عام بگیریم و من به هر دو افتخار می کنم و خوشحالم درس های حوزویم در حوزه علمیه قم بالاترین مرکز علمی دینی بوده است. درس دانشگاهی ام در دانشگاه تهران بوده و همواره یک دانشگاه مهم و معتبر بوده و امروز هم اینچنین است.
وی افزود: بی تردید دانشگاه های ما مسئولیت بسیار سنگینی را امروز بر دوش دارند و متقابلاً دولت و جامعه هم در برابر دانشگاه مسئول است. اینکه خدمات دولت کافی است یا خیر و اینکه ما از نظر سلامت و تغذیه و خوابگاه و ورزشگاه به اندازه کافی امکانات لازم را فراهم کرده ایم من همین جا اعتراف می کنم نقایص فراوانی وجود دارد اما همیشه در تلاش و علاقه مند هستیم این مشکلات را رفع کنیم.
رئیس جمهور با بیان این مطلب که تنها گسترش فضای دانشگاه مطلوب ما نیست و باید فضای کمی و کیفی کنار هم قرار گیرد، تصریح کرد: نسبت به جوامع پیشرفته خیلی عقب نیستیم و حرکت های خوبی از نظر علمی داشتیم. فردی که متخصص پزشک است و در یک کشور پیشرفته آلمان مسئولیت یک مرکز پیشرفه پزشکی را دارد وقتی یکی از اقوامش نیاز به عمل جراحی دارد او را به تهران می آورد. از او پرسیدم برای چه او را تهران آوردی؟ مگر آنجا بهتر نیست؟ شما آنجا که استاد دانشگاه هستی و خودت مسئول آن مرکز هستی. چرا اینجا؟ گفت از نظر کیفیت ایران پایین تر نیست، از لحاظ رسیدگی پایین تر نیست. من این را نمی گویم، او چنین گفت. گفت از نظر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار