نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برخلاف قانون اساسی بوده و دولت مکلف است از بازنشستگان حمایت کند.

به گزارش ایسنا، سارا فلاحی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی علیرغم این که بیشترین سهم بیمه را پرداخت می کنند و کمترین دریافتی را دارند برخلاف قانون اساسی و قانون برنامه ششم توسعه است.
وی در ادامه اظهار کرد: یا قانون ننویسید ویا اگر قانون می نویسید جرئت اجرای آن داشته باشید. براساس اصل ۲۰ قانون اساسی باید دولت از همه مردم به طور یکسان حمایت کند و براساس قانون دولت مکلف به اجرای عدالت در نظام پرداخت است.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با تورم موجود و لجام گسیختگی بازار و بالا رفتن خط فقر حتی اگر براساس تورم سالانه ۲۲ درصد حساب کنیم بازنشستگان باید امروز ۹ میلیون تومان حقوق دریافت کنند. برای برخی از مسوولان سوتفاهم شده است اینها از کار بازنشسته شده اند قرار نیست از زندگی بازنشسته شان کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر باید با افرادی که سرمایه مردم را به بازار بورس کشاندند و با دخالت های غیر کارشناسی بورس را به مسلخ سرمایه مردم تبدیل کردند برخورد شود. باید جلوی این افراد گرفته شده و محاکمه قضایی شوند. قبل از آن که بیش از این نفس اقتصاد کشور را تنگ کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار