بیش از ۴۳۰۰ آمریکایی دیگر جان باختند

عبور ابتلای جهانی کرونا از ۹۸ میلیون نفر (+نمودار)

لوگوی جام جم آنلاین جام جم آنلاین . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۸
برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می دهد همزمان با عبور ابتلای جهانی به ویروس کرونا از ۹۸ میلیون نفر، شمار بهبود یافتگان از این بیماری نیز از ۷۰ میلیون نفر گذشته است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، آمار وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید ۱۹» مبتلا شده اند امروز (جمعه) از ۹۸ میلیون نفر فراتر رفته است.
بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر۹۸,۰۸۹,۸۷۷ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و ۲,۱۰۰,۴۰۴ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.
در مقابل اما ۷۰,۴۶۷,۹۷۲ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده اند.
در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با ۲۵,۱۹۶,۰۸۶ نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با ۴۲۰,۲۸۵ جان باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.
طبق داده های وُرلداُمتر، طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع ۱۹۳,۷۵۸ مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده است. طی یک روز گذشته نیز ۴,۳۶۳ فوتی در این کشور گزارش شده است.
این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی اِن اِن»، تعداد فوتی های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست وپنجاه هزار نفر کمتر است.
بررسی های آماری نشان می دهد که آمریکا ۲۵.۷ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۰.۸۳ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا ده میلیون و ششصد و بیست وشش هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با هشت میلیون و هفتصد هزار مبتلا یعنی ۸.۸۷ درصد کل بیماران، قرار دارد.
در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود بیست وهشت میلیون و هشتصد هزار مبتلا و تقریبا ۶۰۷ هزار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار