توهین های نژادپرستانه در دیدار پورتو و ویتوریا گیمارش به اوج خود رسید و موجب شد موسی مارگا زمین بازی را ترک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، فوتبال پرتغال یکی از شرم آورین روزهای تاریخ خود را دید. موسی مارگا در دیدار پورتو و ویتوریا گیمارش زمانی که بازی ۲ بر یک به نفع مهمان بود زمین را به دلیل شعارهای نژادپرستانه ترک کرد. این شرایط، مشابه اتفاقی بود که ساموئل اتوئو در لا روماردا تجربه کرد. بازیکن فرانسوی در دقیقه ۶۰ گلزنی کرد. ابتدا به نظر می رسید رنگ پوستش را نشان می دهد و سپس یکی از صندلی های پرتاب شده از جایگاه را گرفت و با آن خوشحالی کرد. این اتفاق موجب شد داور به او کارت زرد نشان دهد.
۹ دقیقه بعد مارگا نتوانست سوت های اعتراض آمیز و شعارهایی همچون "میمون" را تحمل کند. ابتدا خواستار تعویض شد اما اوتاویو (هم تیمی اش) از او خواست به نیکمت نرود. او کار خود را کرد و به سمت رختکن رفت. هم تیمی ها و بازیکنان حریف می خواستند مانع این کارش شوند. هیچ کس نتوانست در کنترلش موفق شود.
بازیکن پورتو هنگام ترک زمین به سمت تماشاگران رفت و با اشاره دست برای آنها ابراز تاسف کرد. الکس تلس اجازه نداد مارگا به کار خود ادامه دهد.
در لحظه آخر کنسیسائو و مارکانو توانستند متوقفش کنند. سرمربی پورتو ناگهان روی خود را به سمت جایگاه ها برگرداند و با اعتراض گفت: این رفتارتان خجالت آور است.
در نهایت چند دقیقه بعد مارگا با همراهی کادر فنی به سمت تونل رختکن رفت. او هنوز عصبانی بود و دوباره با حرکت دست به هواداران میزبان توهین کرد و تماشاگران با سوت های اعتراض آمیز پاسخش را دادند. کنسیسائو در نهایت مانافا را جایگزین بازیکن فرانسوی کرد.
پس از پیروزی ۲ بر یک پورتو، مارگا تصویری از خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و متن تندی علیه توهین ها و داور نوشت: از داوران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار