رئیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه برای اولین بار در کشور طرح خدمات طولانی مدت مراقبت از سالمندان را پیش بینی کردیم و موفق شدیم بعد از سال ها پیگیری در سال گذشته مجوزهای لازم را اخذ کنیم، گفت: اکنون در زمینه اجرا تلاش می کنیم و سعی داریم به سرعت اجرای بیمه مراقبت از سالمندان را عملیاتی کنیم.

به گزارش ایسنا، امیر نجفی پور در«همایش مجازی نگاهی نو به مسئله سالمندی در ایران»، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور ما طرح خدمات طولانی مدت مراقبت از سالمندان را پیش بینی کردیم که موفق شدیم بعد از سال ها پیگیری، سال گذشته مجوزهای لازم را اخذ کنیم. حتی برای بخش مکمل نیز برنامه ریزی کردیم و در بیمه کوثر که از زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح است برنامه ریزی و فکر کردیم، اکنون در زمینه اجرا تلاش می کنیم و سعی داریم به سرعت اجرای بیمه مراقبت از سالمندان را عملیاتی کنیم.
رئیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه کارهای متعددی را برای خدمت به سالمندان طی سال های گذشته انجام دادیم، به پارک رشد اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی خوب و پیشرویی از طریق موسسه توانمندسازی انجام شد؛ پارک رشدی پیش بینی شد و در آنجا دانشکده ای برای آموزش در جهت کارآفرینی پیشکسوتان و فرزندانشان طراحی کردیم و این محدوده را برای سلامت پیشکسوتان هم برای مشاوره های مختلف و هم ورزش و برخی از کارها که در محدوده کسب و کار است، توسعه می دهیم.
نجفی پور ادامه داد: در زمینه کارآفرین کردن پیشکسوتان و فرزندانشان، کوکباز (کسب و کارهای بازنشستگی) را طراحی کردیم که سال گذشته جشنواره منتخبین کارآفرینان پیشکسوتان را برگزار کردیم و اکنون زیرساخت های کوکباز در فضای مجازی آماده است و فروشگاهی نیز تدارک دیده شده است. کوکباز زیرساختی است که باید بیش از این برای کارآفرین کردن پیشکسوتان و فرزندانشان توسعه یابد.
وی با اشاره به مراقبت در منزل، پرستاری و مراقبت های سالمندی گفت: یکی از بهترین راه حل ها این بود که از پیشکسوتان سالمند در منزل خود مراقبت کنیم و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار