تهران – ایرنا- "محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی یمن بامداد پنجشنبه بار دیگر تأکید کرد که موشکی که روز دوشنبه تأسیسات شرکت نفتی آرامکو عربستان در جده را هدف قرار داده، ۱۰۰ درصد ساخت یمن بوده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "سبا" یمن، الحوثی افزود: موشک قدس از سامانه دفاع موشکی عربستان عبور کرد و پیام آن به سعودی ها این بود که دوباره به آمریکا بروید و پدافند هوایی جدید بخرید چرا که این موشک سامانه دفاعی شما را درهم شکسته است.
عضو شورای عالی سیاسی یمن تصریح کرد: هرچه عربستان به جنگ علیه مردم یمن و حمله به تأسیسات حیاتی آن ادامه دهد، حمله به سعودی و دفاع از خاک یمن افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: ما دشمن را به وسیله اقدامات غیراخلاقی و بمباران های مداوم علیه ملت یمن، محاصره و ممنوعیت پرواز و جلوگیری از سفر بیماران برای درمان، قطع حقوق کارمندان و نابودی واحد پول یمن خوب شناخته ایم.
عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: ملت یمن تسلیم نمی شود و هرچه حملات عربستان افزایش یابد، پایداری و استقامت این مردم بیشتر می شود.
الحوثی اظهار کرد: عربستان حدود ۶ سال است که به یمن حمله می کند و علیه مردم آن دست به توطئه می زند، نزدیک تر شدن شما برای عادی سازی، تأیید بر جنایت بیشتر شماست، چرا که عادی سازی و حمله علیه مردم یمن و محاصره، شکلی از اشکال جنایت های شماست.
وی ادامه داد: یکی از دلایل حمله یمن رقابت بین دو پروژه بود: پروژه نخست، جاده ابریشم [جدید] است که ساخت آن را چین برعهده گرفته است و احتملا بنادر یمن نیز به این طرح می پیوندند و طرح دوم [نیوم] است که مصر بوسیله پل ملک سلمان به جزیره العرب متصل می شود.
عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن با بیان این که "ملت یمن هرگز در رویارویی با متجاوزان تسلیم نخواهد شد و پاپس نخواهد کشید، افزود: ما فقط یک راه داریم که حرکت در مسیر صلح با عزت است، در غیر این صورت، جنگ تا پیروزی ادامه خواهد یافت.
ارتش یمن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار