مدیرعامل جامعه بازاریان کیش گفت: طبق ماده 273 مالیاتی و ماده 13 قانون چگونگی اداره امور مناطق آزاد فعالیت در این مناطق تا 20 سال پس از اخذ مجوز فعالیت، معاف از مالیات است، بنابراین دور زدن معافیت های مالیاتی امری بی معنی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، پیرو انتشار خبری در خبرگزاری فارس در خصوص دور زدن معافیت مالیاتی مناطق آزاد با دستگاه های پوز بانکی، رحمان سادات نجفی مدیرعامل جامعه بازاریان کیش در گفت وگو با خبرنگار فارس در کیش گفت: در جزیره کیش طبق ماده 273 سازمان امور مالیاتی کشور و ماده 13 قانون چگونگی اداره امور مناطق آزاد فعالیت افراد در محدوده منطقه آزاد تا 20 سال پس از اخذ مجوز فعالیت، معاف از مالیات است، بنابراین دور زدن معافیت های مالیاتی امری بی معنی است.
وی افزود: در مراکز تجاری و بازارهای جزیره کیش فروشگاه ها پس از اخذ مجوز فعالیت اقتصادی، امکان دریافت پایانه های فروشگاهی را خواهند داشت و شعب بانک ها نیز بر انجام تراکنش این دستگاه ها در جزیره کیش نظارت دارند.
سادات نجفی اظهار داشت: با وجود معافیت مالیاتی 20 ساله در مناطق آزاد، طبق بند "ت" ماده 31 قانون رفع موانع تولید مصوب سال 1394 تمامی فعالان اقتصادی برای استفاده از معافیت ها ملزم به ارائه اظهارنامه مالیاتی شدند و این طرح از آغاز سال95 اجرایی شده است. بنابراین تمامی معاملات فعالان اقتصادی جزیره در این اظهارنامه ثبت خواهد شد.
مدیرعامل جامعه بازاریان کیش که نماینده بند 3 ماده 244 قانون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور است با بیان اینکه در متن خبر مذکور به استفاده از دستگاه های پز اخذ شده در مناطق آزاد برای نقل و انتقال وجوه در خارج از این مناطق اشاره شده تاکید کرد: این امر امکان پذیر نیست چراکه فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان کیش به سبب ثبت معاملات خارج از محدوه مناطق آزاد در سامانه جامع مالیاتی کشور، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده هستند و در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار