فدراسیون شنا هستیم اما استخر نداریم

آفتاب نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به مشکلاتی که این فدراسیون پایه دارد، گفت: با اینکه متولی اصلی شنا هستیم اما در کل کشور استخرهای زیادی نداریم و یک «دایو» استاندارد داریم.

آفتاب نیوز :
کشورهای توسعه یافته در ورزش با شناخت درست و عمیق از آوردگاه های بزرگی چون المپیک و بازی های آسیایی به اهمیت مدال های توزیع شده در ورزش پایه پی برده اند و با سرمایه گذاری بر روی این رشته ها، صعود چشمگیری در رده بندی نهایی این دو رویداد داشته اند.
در المپیک ۲۰۱۶ ریو در دوومیدانی ۴۷ مدال و در شنا ۳۴ مدال طلا توزیع شد و در رتبه های بعدی کشتی، دوچرخه سواری و ژیمناستیک هرکدام با ۱۸ مدال سهمی در جدول مدال ها داشتند. پرسش این است که سهم ورزش ایران از این تعداد مدال چقدر است؟
نکته جالب اینکه کاروان ۶۴ نفره ایران در المپیک ریو موفق شد ۳ مدال طلا، یک نقره، ۴ برنز و مجموع ۸ مدال کسب کند در حالی که مایکل فلپس به تنهایی در شنا، ۵ مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرد و این نشان از اهمیت و تأثیر رشته مهمی مانند شنا دارد.
آریا نسیمی شاد شناگر ۱۷ ساله ایران موفق شد با وایلد کارت در المپیک ریو حضور داشته باشد و همان زمان صحبت هایی درباره استعداد بی نظیر آریا در رسانه ها شکل گرفت اما حال در فاصله یک سال تا المپیک توکیو آریا نسیمی شاد کجاست؟ آیا شنای ایران از کمبود استعداد و نیروی انسانی رنج می برد یا مشکل جای دیگری است؟
با وجود تلاش هایی که صورت گرفته اما هنوز شنا ایران به جایگاهی مناسبی در آسیا و جهان نرسیده است. هر چند واترپلو پس از ۱۲ سال و سه دوره غیبت در بازی های آسیایی با هدایت السکاندر چیریچ موفق شد مدال با ارزش برنز را پس از ۴۴ سال برای ایران کسب کند.
این مدال هم هر چند ارزشمند و قابل تقدیر بود اما نتوانست نگاه ها را به سمت این ورزش جلب کند و مسئولان پس از تبریکات معمول دوباره بی توجهی ها را شروع کردند و در سال منتهی به ...

سرخط اخبار