ایتنا - سیم کارت ای سیم به معنای یک سیم کارت یکپارچه با گوشی هوشمند است و این بدان معناست که دیگر سیم کارت فیزیکی قابل خروج از گوشی هوشمند نخواهد بود و اپراتور مربوطه در کشورهای محل سکونت باید از آن پشتیبانی کند.

بعد از معرفی گوشی های آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس در سال گذشته توسط اپل و بهره مندی آنها از قابلیت پشتیبانی از سیم کارت ای سیم (eSIM)، این تکنولوژی به طور جدی تری توسط کاربران و کارشناسان دنبال شد تا به تفاوت آن با سایر سیمکارت های معمولی بیشتر پرداخته شود.
به گزارش ایتنا از ایسنا، واژه سیم کارت ای سیم(eSIM) به معنای سیم کارت قابل ادغام و مخفف عبارت (Embedded Subscriber Identity Module) است و همانطور که از نامش مشخص است، بخش جداناپذیری از برد اصلی گوشی هوشمند موردنظر محسوب می شود. سیم کارت ای سیم به معنای یک سیم کارت یکپارچه با گوشی هوشمند است و این بدان معناست که دیگر سیم کارت فیزیکی قابل خروج از گوشی هوشمند نخواهد بود و اپراتور مربوطه در کشورهای محل سکونت باید از آن پشتیبانی کند.
البته شنیده ها حاکیست که نسخه مخصوص بازار چین از این دو مدل گوشی آیفون همانند سایر گوشی های دو سیم کارته معمولی است اما در نسخه سایر کشورها به نظر می رسد که از یک سیم کارت فیزیکی و یک ای سیم بهره خواهد گرفت. استفاده از سیم کارت ای سیم مستلزم پشتیبانی اپراتورها از این نوع سیم کارت است که در حال حاضر تنها در ۹ کشور جهان امکانات و زیرساخت های لازم آن وجود دارد.
هم اکنون کشورهایی که از این قابلیت سیم کارت های ای سیم پشتیبانی می کنند، شامل اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا می شوند و به نظر می رسد که تنها کاربران ساکن در کشورهای مذکور قادر خواهند بود از این نسخه های دو سیم کارته گوشی های آیفون ۲۰۱۸ بهره مند شوند.
بر اساس گزارش وب سایت digitaltrends، با افزایش محبوبیت استفاده از سیم کارت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار