سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات ٢۵ نفر در پی وقوع حریق در پارکینگ در یک مجتمع مسکونی خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار کرد: ساعت ۴:۴١دقیقه صبح روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان اول نیروی هوایی به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در پی آن سه ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند. 
وی ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان پنج طبقه ١٠ واحدی بود که در طبقه همکف آن که پارکینگ بود چهار دستگاه خودرو و چند دستگاه موتورسیکلت وجود داشت. زمانی که آتش نشانان به محل رسیدند یک دستگاه خودرو BMW و دو دستگاه موتورسیکلت شعله ور بود. 
ملکی گفت: خودرو سواری از قسمت جلو کاملا شعله ور و در حال سرایت به بخش های میانی بود، همچنین حریق به بخش هایی از یک دستگاه خودرو سمند نیز سرایت کرده بود. دود غلیظی در پارکینگ وجود داشت و آوار حرارت بالا در پارکینگ مشاهده می شد. 
ملکی ادامه داد: دود و حرارت به طبقات بالا نیز سرایت کرده بود که آتش نشانان با آغاز تاکتیک های عملیاتی مناسب همزمان با خاموش کردن آتش به طبقات بالا رفتند و افراد را خارج کردند. 
سخنگوی آتش نشانی تهران اظهار کرد: ٢۵ نفر با تلاش آتش نشانان از محل خارج شدند، این حادثه مصدوم نداشت اما یک خانم حدودا ۵٠ ساله دچار دودگرفتگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد. 
ملکی گفت: این عملیات ساعت ٠۶:۵٠ دقیقه عملیات به پایان رسید آتش به سرعت خاموش و از سرایت به بخش های دیگر جلوگیری شد .
سخنگوی آتش نشانی تهران افزود: حوادثی که به خیر می گذرد تلنگری است که اهمیت و ضرورت بکارگیری از سیستم های اعلام و اطفای حریق در ساختمان ها را به ما یادآوری می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار