خاوازی با اشاره به اینکه واسطه ها در بازار مرغ حذف شده اند، گفت: بازار مرغ در روز های آینده و حتی شب عید مشکلی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، کاظم خاوازی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به اینکه واسطه ها در بازار مرغ حذف شده اند، گفت: بازار مرغ در روز های آینده و حتی شب عید مشکلی نخواهد داشت. عوامل زیادی مثل شرایط کرونایی، ارز، تامین نهاده و ...در تعیین قیمت مرغ موثر است و صنعت مرغ وابستگی زیادی به نهاده ها دارد و عمده این ها هم از خارج از کشور تامین می شود؛ این صنعت در روز های اخیر با مشکلات تامین نهاده ها و تامین ارز مواجه بود به همین دلیل مشکلاتی را به وجود آورد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نگرانی واحد های صنعتی در تامین نهاده ها، گفت: باید از این صنعت حمایت کافی می شد. تعداد زیادی از افراد به عنوان دلال که در چرخه صنعت مرغ ضروری نیستند به بازار مرغ ورود و عرصه را بر خریدار تنگ کردند.
خاوازی افزود: وزارت جهاد کشاورزی ورود کرد و با توزیع گسترده در میدان بهمن و بقیه میادین قیمت مرغ را کاهش داد و قیمت ۳۵ هزار تومان میدان بهمن را به ۱۸ هزار تومان رساندیم.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل بازار مرغ گفت: وزارت جهاد کشاورزی با همکاری برخی دستگاه ها به بازار ورود و مرغ گرم با کیفیت را وارد بازار کرد.
وزیر جهاد کشاورزی قول داد بازار مرغ در روز های آینده و حتی شب عید مشکلی نداشته باشد.
خاوازی افزود: در سطحی گسترده با بهره گیری از امکانات بسیج بازار را رصد می کنیم و امید است بعد از سه چهار روز بازار عادی شود و حتی فروشگاه های خصوصی هم مرغ های خود را عرضه کنند.
وی درباره تخم مرغ گفت: فشار زیادی روی تولید کنندگان تخم مرغ هست و این ها تقاضا هایی برای صادرات دارند، اما قیمت همان قیمت مصوب است.
او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار