خبرگزاری صدا و سیما نوشت: دبیر شورای نگهبان گفت: همین گرانی های مستمر مردم را کلافه کرده و روز افزون است و مسائل بیکاری و مشغله، مسائلی است که همه مسئولان باید متوجه باشند و هر کسی هر کاری که می تواند انجام دهد.

آیت الله احمد جنتی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این شورا چه رویکردهای جدیدی را برای بهبود عملکردش در گام دوم انقلاب لازم می داند، گفت: شورای نگهبان وضع ویژه خودش را دارد؛ هر جایی که خود را موظف می داند راجع به مطالب مقام معظم رهبری بررسی و تصمیم گیری می کند.
دبیر شورای نگهبان افزود: مساله گام دوم انقلاب مربوط به همه کشور است و اختصاص به نهاد خاصی ندارد؛ همه در این قضیه سهیم اند؛ یعنی همه باید بررسی کنند که چه کار دارند می کنند، چه مقدار پیشرفت، توقف یا عقب گرد دارند، چه نقص هایی در کارشان است و قوت هایشان چیست تا خودشان را بسازند و اصلاح کنند.
وی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را در بیانیه گام دوم به ویژه در بخش های آخر که مربوط به مسائل اخلاقی و دینی است، بسیار ارزشمند دانست و گفت: شورای نگهبان هم در حد خودش رعایت می کند؛ عمده این است که وظایف شرعی را آن چنان که باید و شاید عمل کنیم.
آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: مسئولیت های زیادی بر عهده شورای نگهبان گذاشته اند که بسیاری از این وظایف منحصر به فرد است، مثلاً راجع به مساله انتخابات؛ البته دولت مجری انتخابات است، اما بررسی صلاحیت ها مربوط به شورای نگهبان بوده و این مسئولیت بسیار سنگینی است.
وی افزود: به ویژه با نام نویسی های بی حساب و کتاب که هر کسی از راه می رسد دو سه برگه دستش می گیرد و می خواهد به مجلس برود و یکباره چند هزار نفر می خواهند بروند مجلس برای ۲۹۰ صندلی؛ شورای نگهبان باید یکی یکی این ها را بررسی کند که کجا بودند و سوابق شأن را بررسی کند که کار بسیار سنگینی است که به عهده ماست.
دبیر شورای نگهبان گفت: مسئولیت دیگری که خیلی ها توجه ندارند و ما را کلافه می کند، ...

سرخط اخبار