مدیرکل انتقال خون البرز با اشاره به تاثیر بانوان در ترویج فرهنگ اهدای خون در خانه و خانواده گفت: در حال حاضر سهم بانوان در اهدا خون استان حدود 5 درصد بوده که این میزان نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته که حدود 50 - 40 درصد بود سهم پایینی را شامل می شود .
به گزارش ایلنا، میرمحمدعلی حسینی امروز همزمان با روز سلامتی و جهانی بهداشت سازمان بسیج جامعه زنان کشور، در پویش همگانی با عنوان "با اهدای خون بانوان هر خانه یک پایگاه اهدای خون" ضمن تقدیر از این عمل انسان دوستانه که باعث بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود، گفت: اهدای خون یکی از مهمترین مسئولیت ها و ارزش های اجتماعی و شهروندی است که اهداکننده خون بدون هیچگونه چشمداشت مادی و تنها با هدف اعتلای فرهنگ فداکاری قسمتی از خون را برای نجات جان بیماران و همنوعان خود اهدا می کند .
وی با عنوان اینکه نقش بانوان در ترویج فرهنگ اهدای خون در خانه و خانواده و جامعه بسیار موثر بوده، گفت: در حال حاضر سهم بانوان در اهدا خون استان حدود 5 درصد بوده که این میزان نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته که حدود 50 - 40 درصد بود سهم پایینی را شامل می شود .
حسینی اظهار کرد: برخلاف باور عمومی که اهدای خون فقط یک کار مردانه بوده ، بانوانی که از نعمت سلامتی برخوردار هستند در صورت عدم وجود محدودیت هایی همچون دوران بارداری، شیردهی و... می توانند به جمع اهداکنندگان زندگی در استان بپیوندند و بانوان به شرط برخورداری از سلامت جسمی می توانند سه بار درسال (آقایان چهار بار در سال ) اهدای خون داشته باشند .
حسینی ابراز امیدواری کرد که با این طرح و پویش زیبای اهدای خون بانوان هر خانه یک پایگاه اهدای خون ، فرهنگ اهدای خون در خانه و خانواده بیش از پیش نهادینه شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار