تهران – ایرنا - سازمان بین المللی امدادرسانی آکسفام روز سه شنبه از جامعه جهانی خواست تا فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کنند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «خوزه ماریا ویرا» مدیر اجرایی سازمان آکسفام، از جامعه جهانی خواست تا فروش سلاح به عربستان سعودی و طرف های درگیر در یمن را پایان دهند.
وی گفت: تنها راه حل برای پایان بحران یمن آتش بس دائمی در این کشور است.
مدیر اجرایی آکسفام افزود: نیاز است که جامعه جهانی فروش سلاح به عربستان سعودی یا طرف های درگیر در جنگ یمن را متوقف کند و همه تلاش خود را برای فشار آوردن به طرف های منازعه برای پذیرش آتش بس و بازگشت به مذاکرات مفید که هدف آن دستیابی به راه حل صلح آمیز است به کار گیرند.
ویرا گفت: تعهدات مالی کشورها در قبال یمن پاسخگوی نیازهای روز افزون در این کشور نیست.
وی اضافه کرد: یمن پس از گذشت بیش از ۵ سال جنگ با بزرگترین بحران انسانی در جهان مواجه است و اکنون در حالی که تنها نیمی از مراکز درمانی با تمام ظرفیت خود در این کشور فعال هستند با شیوع ویروس کرونا مواجه است.
مدیر اجرایی آکسام با اشاره به برگزاری نشست ریاض که باهدف ادعایی جمع آوری کمک مالی برای یمن برگزار شد، گفت: در این نشست به صورت چشمگیری صدای سازمان های یمنی که در خط مقدم مقابله با این بحران هستند، کنار گذاشته شد.
ریاض پایتخت عربستان سعودی روز سه شنبه میزبان نشستی با هدف جمع آوری کمک های مالی برای یمن بود که به صورت ویدیو کنفرانس با مشارکت بیش از ۱۰۰ کشور برگزار شد.
در پایان این نشست ادعا شد که بیش از یک میلیارد دلار برای کمک به یمن جمع آوری شده است.
پیش تر «ینس لارکیه» سخنگوی هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز شنبه در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات مالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری