کاسبان تحریم چه کسانی هستند؟

فارس نیوز سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
دولت نتوانسته است به وعده هایی که داده عمل کند. هرآنچه اعضای این دولت در مورد وضعیت اقتصادی گفتند برعکس از آب در آمد و نمونه های مختلفی برای این ادعا مثل نر خ ارز و قیمت اجناس و... موجود است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس-  مرتضی قربانی فعال سیاسی و رسانه ای در یادداشتی به بررسی عدم تحقق وعده های دولت و برخی تبعات اقتصادی آن پرداخت. متن یادداشت به شرح ذیل است:
جدا از جناح بندی های سیاسی همه مردم امروز به این نتیجه رسیده اند که دولت نتوانسته است به وعده هایی که داده عمل کند. هرآنچه اعضای این دولت در مورد وضعیت اقتصادی گفتند برعکس از آب در آمد و نمونه های مختلفی برای این ادعا مثل نر خ ارز و قیمت اجناس و... موجود است.
اما مشکل ورای سطح کلی دولت دامنگیر شخص رئیس قوه مجریه هم شده و برای مثال این روزها وعده های رییس جمهور طنزگونه به باد نقد گرفته می شود به این صورت که هروقت رئیس جمهور می گوید «خیالتان از بابت فلان موضوع راحت باشد، دقیقا همان کالا نایاب و گران می شود! این مسئله البته از منظر روش شناسی سیاسی حاکم بر دولت دوازدهم و دولتمردان آن بویژه شخص رئیس جمهور قابل بررسی است و باید مورد مداقه صاحبنظران قرار گیرد.
این ضعف های موردی شاید به تنهایی از اهمیت بالایی برخوردار نباشند ولی قطعا اعتبار جایگاه سیاسی دولت را مورد خدشه قرار می دهند. این دولت با شعار مذاکره با آمریکا برای رفع تحریم ها از مردم رای گرفت و حال با گذشت ۶ سال از عمرش، نه تنها تحریمی لغو نشده، بلکه تشدید و وضعیت اقتصادی مردم بدتر از گذشته شده است، دلال ها همه جا هستند و گویی که اقتصاد کشور را دلال ها مدیریت می کنند. جالب است یک روز سیب زمینی کمیاب و گران می شود، دوره اش که تمام می شود تخم مرغ گران و کمیاب می شود، کمی بعد بازار تخم مرغ آرام شده و بازار گوشت به همین بلا دچار می شود و گویی دلال ها نوبت به نوبت عمل می کنند! 
در شرایط تحریم دولت ...

سرخط اخبار