واقعا ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد؟/زیباکلام برای خودش نوشابه باز می کند

خبر آنلاین پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۲
روزنامه اعتماد نوشت:هر چه به تاریخ برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل نزدیک تر می شویم، بحث مناسبات ایران و امریکا و احتمال برگزاری مذاکره میان دو کشور و دیدار ترامپ- روحانی داغ تر می شود.

با اینکه دلیل منطقی برای برگزاری این ملاقات وجود ندارد و با قاطعیت می توان اعلام کرد که چنین اتفاقی در این شرایط رخ نخواهد داد، اما بازهم رسانه ها و محافل سیاسی به صورت مکرر این بحث را مطرح می کنند که دیدار ترامپ – روحانی احتمال وقوع دارد.
ظاهرا در این میان امریکاییان بیشتر از دیگران از این دیدار احتمالی حرف می زنند و به همین دلیل چنین تصور شده است که ترامپ به گرفتن عکس یادگاری با روحانی و بهره برداری از این اتفاق در فضای داخلی کشورش نیاز دارد.
روحانی اما از این ملاقات و عکس گرفتن با ترامپ استقبال نشان نمی دهد و با اینکه گفته است اهل دیپلماسی و مذاکره و ملاقات با هر کسی است که نتیجه آن تامین منافع ملی کشور باشد، در عین حال شرط و شروطی را مطرح کرده که به معنای نفی قطعی ملاقات با ترامپ در این وضعیت است.
خروج امریکا از برجام به صورت یک طرفه و تشدید تحریم ها علیه ایران، راه هر گونه مذاکره ای را بسته است و بعید است هیچ جریانی را بتوان در درون حاکمیت و حتی در میان نیروهای سیاسی فعال در کشور یافت که در این وضعیت، پیشنهاد مذاکره را مطرح کند و بتواند از این نظر خود دفاع عقلانی به عمل آورد.
البته برخی هستند که معتقدند ترامپ به عکس یادگاری با روحانی نیاز ندارد و این توهم سیاستمداران و تحلیلگران ایرانی است که برای خودشان نوشابه باز می کنند! اخیرا صادق زیباکلام در توییتی نوشته بود: «نمی دانم کدام شیرپاک خورده ای این تصور را در ذهن جناب روحانی القا کرده که ترامپ شدیدا آرزومند گرفتن عکس با رییس جمهور ایران است تا به آن پز داده و افتخار کند. ایشان برای چندمین بار باز تکرار کردند که حاضر نیستند این آرزوی ترامپ را برآورده سازند و در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار