معاون رییس جمهوری: اهتمام دانشجو برای پذیرش دانشگاه خارجی تاسف آور است

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۸
تبریز - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تکنولوژی خریدنی نیست، بلکه یاد گرفتنی است، گفت: در دانشگاه های ما اگر دانشجو به دنبال پذیرش دانشگاه خارجی باشد مایه تأسف است و دانشجو باید کارآفرین بوده و چند نفر را نیز استخدام کند.

«سورنا ستاری» عصر سه شنبه در جمع مدیران شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشکلات همیشه با دانش حل می شود و پایه اقتصاد مقاومتی دانش بنیان است، اظهار داشت: در اقتصاد دانش بنیان آدم ها سرمایه محسوب می شوند و کشور باید به مرحله ای برسد که مشکلات اش با اهمیت دادن به آدم ها حل شود.
وی با بیان اینکه ما سیستم آموزشی بومی نداشته ایم و از خارج وارد شده است، افزود: دانش آموزان و دانشجویان ما با پول مالیات مردم و کشور درس خوانده و پرورش یافته اند تا مشکلات مملکت را حل کنند، و قرار نیست خروجی دانشگاه های ما به درد امریکا و کانادا بخورد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه خام فروشی چیزی را عاید ما نمی کند و خام خوری نیز عادت حیوانی است، اظهار داشت: پایه های فکری و فرهنگی استان آذربایجان شرقی آماده است، باید از خام فروشی فرار کنیم و دانشی که باعث ایجاد ارزش افزوده می شود را جایگزین کنیم.
ستاری با اشاره به اینکه پایه شکل گیری اقتصاد، دانش انسانی و فرهنگ کارآفرینی است، افزود: آذربایجان شرقی اقتصاد نفتی نداشته است و خوشبختانه به این دلیل جوانان آن ظرفیت کارآفرین شدن را بسیار بیشتر از استان هایی دارد که در آنها نفت استخراج می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوربا بیان اینکه ارزش یک کارخانه به تجهیزات نیست بلکه به افراد مستعد است، گفت: محصول از دل پژوهش بیرون می آید و پژوهش به سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز دارد.
وی ادامه داد: دانشگاه می تواند مرکز نوآوری داشته و شرکت ها نیز محصول ارائه دهند که این امر نیز مستلزم مشارکت بخش خصوصی است زیرا که پژوهش موقعی تبدیل به محصول می شود که بخش عمده هزینه اش را بخش ...

سرخط اخبار