«شرکت فرآوری و ساخت» واقع در شهر صنعتی رشت در محلی به مساحت 87 هزارمتر مربع درسال 1356 با عنوان شرکت «تولی پارتس» با هدف ساخت و تولید انواع کمک فنرهای خودروهای سنگین ، نیمه سنگین وموتورسیکلت با همکاری و مشارکت شرکت «اسکورت هند» تاسیس شد.

این شرکت دراواخر سال 72 به بخش خصوصی واگذار و از سال 73 با نام «کارخانجات فرآوری وساخت قطعات خودروی ایران»عملیات راه اندازی مجدد آن آغاز گردید و حدود یک سال بعد نیز با تولید طیف گسترده ای از انواع کمک فنرهای سبک وسنگین به بهره برداری رسید .
«شرکت فرآوری و ساخت» درسال 78 با خرید امکانات وتجهیزات کارخانه کمک فنرسازی سامسونگ ، مجهز به دستگاه های پیشرفته تمام اتوماتیک ونیمه اتوماتیک شد و در سال 87 با اخذ لیسانس شرکت ماندو کره جنوبی توانست دانش فنی و تکنولوژی محصولات با کیفیت را در خط تولید خود به کار گیرد و سهم بازار فروش و رضایت مشتری را افزایش دهد و اکنون با حدود 800 نفر نیروی انسانی و تنوع محصولات تولیدی (حدود 90 نوع کمک فنر) پیشتاز در تولید کمک فنر در کشور باشد .
حدود 9سال بعد( 96) کارخانه تولید جعبه فرمان « گروه قطعات هلدینگ عظام» نیز به شرکت فرآوری و ساخت منتقل و با آن ادغام شد و بدین ترتیب محصول جعبه فرمان تحت لیسانس شرکت ماندو کره جنوبی به محصولات این شرکت اضافه شد.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، « شرکت فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران » برای دهمین سال ،موفق به کسب نشان «واحد نمونه کیفی» سازمان ملی استاندارد شد.
این شرکت که از شرکتهای زیر مجموعه گروه قطعات خودرویی عظام است ،امسال نیز برای دهمین سال متوالی موفق شد نشان «واحد نمونه کیفی» سازمان ملی استاندارد را از آن خود نماید و طی مراسمی نشان «واحد نمونه کیفی» ازسوی مدیر کل استاندارد استان گیلان به عباس ایروانی، بنیانگذار گروه قطعات عظام اهدا شد .
عباس ایروانی، بنیانگذار گروه قطعات عظام و کار آفرین بزرگ ایرانی در حاشیه این مراسم طی گفت و گویی با خبرنگار روزنامه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار