این دلایل عجیب باعث ریزش مو و کچل شدن شما می‌شوند

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۵۲
باید بدانید عادت ها و رفتار های نامناسب شما با موهایتان باعث ریز آن ها می شوند و در صورت ادامه دادن به آن ها کچل خواهید شد.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های برنا ، وقتی اولین تار مویی که ریخته است را می بینیم دچار وحشت می شویم و سریعا به دنبال راه درمانی برای آن هستیم، اما اولین قدم برای درمان ریزش مو تشخیص علت ریزش آن است.
گاهی هیچ مشکلی وجود ندارد و بازهم مو های ما درحال ریزش هستند در این حالت است که باید بدانید عادت ها و رفتار های نامناسب شما با موهایتان باعث ریز آن ها می شوند و در صورت ادامه دادن به آن ها کچل خواهید شد.
یبوست: به نام مادر بیماری ها شناخته می شود. یبوست به دلیل محبوس نگهداشتن آلودگی ها در بدن باعث تاثیری گذاری بر روی پوست و موی شما می شود و می تواند ریزش موی شدید بیاورد.
ایستاده حمام کردن: به دلیل هوای گرم و آب گرمی که در حالت ایستاده به بدن شما می رسد رنگ منبسط می شود و خون به سر شما نمی رسد و از طرفی باعث سنگین شدن مو ها و ریز آن ها می شود.
خوابیدن با موی خیس: خوابیدن با مو های خیس نه تنها باعث ریز مو بلکه باعث شوره سر و قارچ پوستی نیز می شود.
خشک کردن اشتباه موها: پیچیدن و چلاندن مو ها به حوله های سنگین باعث کندن شدن مو و ضعیف شدن آن ها می شود.
شانه کردن مو های خیس: مو های خیس آسیب پذیری بیشتری نسبت به حالت عادی دارند و به علت باز شدن منافذ آن ها ریزش مو ها چند برابر می شود.
شامپو های سولفات دار: تنها هفته ای ۱ بار مجاز به استفاده از این شامپو هستید در غیر این صورت منتظر ریزش موی شدید باشید.
بخار آلوده دستشویی: بخار های موجود در فضای توالت بعد از دفع فضولات به علت شدیدا بودن آلودگی بر روی مو ها تاثیر گذار است و باعث ریز مو می شود. قبل از رفتن به دستشویی مو های خود را بپوشانید.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار