پیش از این با صرف هزینه های گزاف، شبکه اجتماعی سینا در آموزش و پرورش طرح ریزی و اجرا شد و حال در دور جدید، از شبکه "شاد" برای آموزش مجازی دانش آموزان رونمایی شده است و خبری از تعیین تکلیف سینا نیست!

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ وضعیت بازگشایی مدارس فعلاً مشخص نیست، دانش آموزان از 16 فروردین به جای کلاس درس حقیقی به کلاس درس مجازی در شبکه اجتماعی دانش آموزی شاد می روند.
 کلاس های درس مجازی مشابه کلاس درس حقیقی طراحی شده است با این تفاوت که دانش آموزان در خانه هستند و با ابزارهایی مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ به فضای مجازی وصل می شوند، معلم تدریس را به صورت آن لاین انجام می دهد، حضور و غیاب می کند و به سؤالات دانش آموزان پاسخ می دهد و آزمون هم گرفته می شود.
شبکه اجتماعی دانش آموزان به نام شاد که اخیراً رونمایی شده است با حضور 5 پیام رسان داخلی در بستر فضای مجازی برای آموزش های دانش آموزان در ایام تعطیلات مدارس فعالیت خواهد کرد.
در این رابطه وزیر آموزش و پرورش می گوید: شبکه اجتماعی «شاد» عدالت آموزشی و کیفیت آموزشی را ارتقا داده است و ما می توانیم نظارت های کیفی را نیز در این شبکه بهبود بخشیم، این سامانه این امکان را فراهم می کند تا کنار دسترسی به آموزش برابر، دسترسی به آموزش باکیفیت نیز فراهم شود.
این شبکه امکان آن را دارد که براساس سند تحول بنیادین محیط یادگیری متنوعی را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.
صرف نظر از تلاش های آموزش و پرورش برای تعطیل نشدن جریان آموزش دانش آموزان در تعطیلات کرونایی مدارس که البته سهم عمده تلاش ها از آن معلمان است که با همت مضاعف آنها، تدریس در فضای مجازی شکل گرفته است؛ اما با وجود این، آموزش مجازی با مشکلاتی هم همراه است، اگر طبق گفته های وزیر، هدف از شبکه اجتماعی شاد دسترسی به آموزش باکیفیت تر و فراهم کردن عدالت آموزشی است باید گفت که بخشی از دانش آموزان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار