یک سوم دانش آموزان ایرانی چاقی‌اند

لوگوی صراط نیوز صراط نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۴۸
محمد جعفری مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که طبق آخرین آمار پروژه کوچ، ۳۰.۱ درصد از دانش آموزان ما دارای اضافه وزن و چاقی هستند، گفت: طرح کوچ از اول ابتدایی تا دوازدهم را دربر می گیرد.

صراط:
وی افزود: ۱۳ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۷۰ دانش آموز در این طرح مورد سنجش قرار گرفتند و در وضعیت پنجگانه چاقی، دارای اضافه وزن، نرمال، لاغر و خیلی لاغر طبقه بندی شدند. بر این اساس ۶۳.۹ درصد دانش آموزان نرمال و ۶ درصد لاغر یا لاغر شدید هستند.
به گزارش ایسنا مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این که چاقی در کدام پایه شیوع بیشتری دارد، گفت: در حال تحلیل آمارها هستیم. سامانه سناد کارنامه هم صادر می کند و وضعیت شاخص بدنی دانش آموز را در اختیار خانواده قرار می دهد.
جعفری با اشاره به تعریف سیاست ها و برنامه های حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش بر اساس برنامه درسی ملی توضیح داد: دو ساعت درس تربیت بدنی داشتیم که پاسخگوی نیازهای حرکتی دانش آموزان نبود. به همین علت طرح های نوینی مانند المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای، حیاط پویا، کانون های ورزشی درون و برون مدرسه ای به عنوان مکمل و فوق برنامه طرح ریزی و اجرا شد تا بتوانیم سرانه تحرک بچه ها را افزایش دهیم.
وی افزود: طبق آمارهای وزارت بهداشت در سال ۹۴ و ۹۵ که موسسه کاسپین انجام داده بود نزدیک به ۲۱ درصد دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاقی بودند. سال ۹۶ نیز یک کار پژوهشی در معاونت تربیت بدنی برای برنامه ششم توسعه انجام شد که نشان می داد نزدیک به ۲۷ درصد دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاقی اند. با توجه به این که تلاش می کردیم سرانه فعالیت ورزشی دانش آموزان را افزایش دهیم وقتی وارد شرایط کرونایی شدیم طرح کوچ را در پنج استان پایلوت در سال گذشته اجرا کردیم و متوجه شدیم آمارها در حال افزایش است.
مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که چاقی در سنین کودکی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار