طرح یک ادعای دیگر علیه رومن پولانسکی/ کارگردان رد کرد

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، والنتین مونیه به لوپاریزین گفته است که رومن پولانسکی کارگردان سرشناس سال ۱۹۷۵ و در حالی که وی ۱۸ سال داشت به وی تعرض کرده است.
در گفتگو با این نشریه چندین نفر تایید کرده اند که این زن، مدت کمی بعد از این رویداد این حرف را به آنها گفته بود.
پولانسکی با توجه به قانون فرانسه که با گذشت ۲۰ سال از یک ماجرا ادعایی درباره آن در محاکم قضایی قابل طرح نیست، نمی تواند نگرانی از تعقیب قضایی این ماجرا داشته باشد، اما مونیه گفته این موضوع را مطرح کرد چون آخرین فیلم این کارگردان با عنوان «یک افسر و یک جاسوس» هفته آینده در سینماهای فرانسه اکران می شود. این فیلم اولین اکران جهانی اش را در جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و موفق به کسب شیر نقره جایزه بزرگ داوران شد و نقدهای مثبت خوبی دریافت کرد.
این زن گفت تجاوز مثل یک بمب زمان دار است و خاطره اش هرگز محو نمی شود و همیشه مثل یک روح آدم را دنبال می کند و به طرز موذیانه ای فرد را تغییر می دهد.
وی افزود: می دانم هیچ مجازاتی پیش روی او نیست، ولی تلاش دارم تا به استثناها پایان دهم، چون چهره های شناخته شده مدل های اجتماع محسوب می شوند و ما وقتی به عنوان بت به آنها نگاه می کنیم، آنها را از عواقب جدی رفتارهایشان مصون نگه می داریم.
پولانسکی پس از رابطه جنسی با دختری زیر سن قانونی در آمریکا سال ۱۹۷۸ به فرانسه گریخت. تلاش های بی شمار در طول سال ها برای حل و فصل محاکمه وی در مجامع قضایی آمریکا هیچ نتیجه ای به بار نیاورده است.
این زن گفت وقتی در زمستان ۱۹۷۵ با دوستانش برای اسکی رفته بود هیچ شناختی از پولانسکی نداشت. وی گفت این تعرض کاملا خشونت آمیز و بدون رضایت از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار