تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر امور خارجه به سوالات جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات قانع و فرهاد بشیری نماینده مردم ورامین و پاکدشت قانع نشدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، سوال ملی نماینده مشهد از وزیر امور خارجه در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و نمایندگان بعد از شنیدن سخنان وزیر و «جواد کریمی قدوسی» با ۵۵ رای موافق سخنان ظریف، ۱۷۳ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع، عدم قانع نشدن خود را اعلام کردند.
«ابوالفضل عمویی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست با قرائت گزارش این کمیسیون برای طرح سوال ملی گفت: سوال ملی «کریم قدوسی» از وزیر امور خارجه درباره علت تلاش برای مذاکره با آمریکا سه هفته بعد از شهادت سردار سلیمانی است که به  علت عدم حضور وزیر امور خارجه درکمیسیون برای پاسخ به این سوال، سوال مذکور ملی محسوب شده و برای ایفاد در صحن علنی مطرح  می شود.
در ادامه «محمد جواد ظریف» در سخنانی ابتدا با عذرخواهی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای عدم حضور در کمیسیون گفت: ابتدا لازم است دلیل عدم حضور خود را عرض کنم که همزمان با نشست کمیسیون، اجلاس وبیناری سران آستانه بود که مجبور بودم در این جلسه حاضر شوم.
وزیر امور خارجه افزود: هدف سیاست خارجی مقابله با سیاست های آمریکا و رقبا است و ابزار در اختیار وزیر امور خارجه، مذاکره و مصاحبه است و ابزار دیگری در اختیار نداریم. البته خوشحالیم که امروز که روز آخر دولت منحوس «دونالد ترامپ» است، توانستیم با همین ابزار ترامپ را شکست دهیم. البته شکست فشار حداکثری ترامپ علاوه بر دیپلماسی کشور، مقاومت ملت ایران است.
ظریف در ادامه گفت: ملاقات بنده نه یک هفته بعد از سردار سلیمانی بود بلکه یک سال و نیم قبل برای آزاد کردن یک سلیمانی دیگر بود و  آن دکتر سیلمانی بود. فرد ملاقات کننده یک همراه داشت که بعد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار