المپیاد استانی برای کشف استعدادهای برتر ورزشی برگزار شود

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
قم – ایرنا – رئیس هیات گلف قم، برنامه ریزی در رده سنی پایه را تضمنی کنننده آینده ورزش استان دانست و گفت: به منظور کشف استعدادها و ایجاد انگیزه هیات ها برای برنامه ریزی در این زمینه المپیاد استانی استعدادهای برتر ورزشی برنامه ریزی شود.

رضا دلاوری روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا بااشاره به برگزاری نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در سال گذشته ادامه داد: با توجه به در پیش بودن المپیاد 2020 و همچنین ضرورت تمرکز بر رده سنی پایه، ضرورت دارد طرح هایی برای ترغیب هیات های ورزشی برای تمرکز بیشتر در این رده سنی در استان برنامه ریزی و اجرا گردد.
وی ادامه داد: هیات گلف قم به عنوان یکی از پنج استان برتر کشور در این رشته ورزشی تمرکز ویژه ای در استعدادیابی، آموزش و توسعه رده سنی پایه نموده که در این راستا تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش برای استعدادیابی در مدارس ابتدایی آماده شده است.
رئیس هیات گلف قم، اظهار داشت: برگزاری جشنراه بهکاپ رده سنی زیر 14 سال، توسعه ورزش همگانی با حضور در بوستان ها، مدارس و پایگاه های مقاومت بسیج، استعدادیابی در روستاها و برگزاری مسابقات لیگ در رده های سنی مختلف در دو بخش بانوان و آقایان از جمله اقدام هایی است که در راستای توسعه این رشته ورزشی در قم انجام شده است.
دلاوری، نداشتن زمین گلف استاندارد را مهمترین محدودیت این رشته در قم دانست و ادامه داد: زمین مینی گلف مجموعه ورزشی شهید حیدریان تنها زمین قابل تمرین در استان است که فاقد شاخص های استاندارد است.
وی افزود: در نخستین دوره مسابقات المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ایران که سال گذشته در کشور برگزار شد، گلف بازان نوجوان استان موفق شدند تا عنوان پدیده مسابقات در بخش آقایان و بازیکن فنی این رقابت ها در بخش بانوان را از آن خود کسب کنند که این موضوع آینده درخشان این رشته در قم نشان می دهد.
رئیس هیات گلف قم، ادامه داد: مسلط شدن در رشته های ورزشی گلف نیازمند چندین ماه آموزش و ...