یک حافظ کل قرآن با بیان اینکه جامعه قرآنی بانوان نباید از کم اعتنایی ها دلسرد شود، تأکید کرد: با توجه به پیشینه فعالیت قرآنی بانوان جای خالی تاریخ شفاهی این فعالیت قرآنی احساس می شود و اگر خبرگزاری ایکنا استان به این امر بپردازد، خالی از لطف نخواهد بود.

طیبه کاظمی، حافظ کل قرآن، در گفت و گو با ایکنا از استان مرکزی، اظهار کرد: شیوع کرونا باعث محدود شدن فعالیت قرآنی بانوان شده است، اما هنوز هستند بانوانی که دلیرانه اجازه کم فروغ شدن فعالیت های قرآنی را نمی دهند و حاضر نیستند به هیچ قیمتی سنگر قرآن را خالی کنند.
کاظمی با اشاره به اینکه تعدادی از مربیان قرآن با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقدام به برگزاری دوره های آموزش قرآن دارند، تصریح کرد: برخی از بانوان قرآنی با بهره گیری از فضای مجازی آموزش های لازم را به مخاطبان داده و اشکالات قرآن آموزان را رفع می کنند.
بیشتر بخوانید:
کارنامه نه چندان مطلوب فعالیت قرآنی بانوان استان مرکزی / حس نیاز به قرآن در جامعه احیا شود
وی ادامه داد: با همه گیری کرونا و ضرورت حفاظت از سلامتی قرآن آموزان، برگزاری کلاس های حضوری قرآن کمرنگ شد. فعالیت های قرآنی بانوان استان پیش از شیوع بیماری به سمت عالی شدن پیش می رفت، اما متأسفانه شیوع کرونا فعالیت ها را مختل کرد.
کاظمی ضرورت توجه به حوزه فعالیتی بانوان را مورد تأکید قرار داد و افزود: محافل مختص به بانوان باید افزایش یابد و امید است پس از کرونا شاهد این اتفاق مبارک در استان باشیم. گروه تواشیح بانوان استان را باید تقویت کرد، نوجوانان و حتی کودکان مستعدی داریم که پرداختن به آنها به رونق فعالیت های قرآنی بانوان کمک می کند.
وی در خصوص پرداختن به پژوهش های قرآنی نیز بیان کرد: جا دارد محققان و پژوهشگران در حوزه تبیین فعالیت قرآنی بانوان استان وارد عمل شوند. با توجه به پیشینه فعالیت قرآنی بانوان جای خالی تاریخ شفاهی این فعالیت قرآنی احساس می شود که اگر خبرگزاری ایکنا استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار