در هفتمین ماه از سال ۹۹ بیش از ۵۶۶ هزار کد جدید صادر شده تا مجموع بورس بازان به ۲۱ میلیون و ۱۷۳ هزار نفر افزایش پیدا کند.

به گزارش سرویس بورس مشرق ، با وجود عقبگرد بیش از ۳۸ درصدی شاخص کل بورس تهران از نیمه مردادماه و نبود چشم انداز روشن از آینده سرمایه گذاری در این بازار همچنان شاهد تقاضای جدید برای صدور کدهای معاملاتی هستیم. به طوری که در هفتمین ماه از سال ۹۹ بیش از ۵۶۶ هزار کد جدید صادر شده تا مجموع بورس بازان به ۲۱ میلیون و ۱۷۳ هزار نفر افزایش پیدا کند.
بیشتر بخوانید:
شاخص کل بورس تهران به عنوان مهم ترین نماگر بازار سرمایه از رقم ۳۰۲.۱۷۳واحد در پایان مهرماه ۹۸ با رشد قابل توجه ۳۶۹درصدی در مهر۹۹به رقم۱.۴۱۹.۳۰۵ واحد افزایش یافته است. بر اساس شاخص های آماری بازار سرمایه، ضریب نفوذ کدهای بورسی در این بازه زمانی نیز افزایش قابل توجهی یافته است. بر اساس آمارهای به دست آمده از شرکت سپرده گذاری مرکزی، در ۷ ماه نخست سال جاری ۹ میلیون و ۵۱۵ هزار کد معاملاتی جدید صادر شده تا مجموع دارندگان کد بورسی به۲۱ میلیون و ۱۷۳هزار نفر افزایش پیدا کند. بر همین اساس یک چهارم جمعیت کشور دارای کد معاملاتی هستند و معاملات تالار شیشه ای را رصد می کنند. در حالی تعداد کدهای معاملاتی در ۷ماه ۲۱ میلیون نفر را رد کرده که در سال۹۸ ۱۱ میلیون و ۶۶۵ هزار کد بورسی صادر شده بود.
برهمین اساس ۵۶۶ هزار کد معاملاتی جدید در مهرماه صادر شده این در حالی است که پس از ثبت قله ۲ میلیون و ۷۸ هزار واحدی در ۱۹ مردادماه، شاخص سهام در مسیر اصلاحی قرار گرفت اما صدور کدهای جدید بورسی متوقف نشد. در این میان از آنجا که برای مشمولان سهام عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند کد بورسی صادر می شود، تعداد کدهای بورسی صادر شده به بیش از ۴۹ میلیون کد می رسد. رونق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار