یک عضو ائتلاف پارلمانی صادقون پیش بینی کرد که گروه های اقلیت اهل سنت و کُردی همگام با گروه های اکثریت(شیعه) با عدنان الزرفی مامور تشکیل دولت جدید عراق مخالفت کنند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، محمد البلداوی امروز چهارشنبه گفت پیش بینی می شود که فراکسیونهای اهل سنت و کردی در کنار گروههای شیعی مخالف مامور شدن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت قرار گیرند. وی افزود فراکسیونهای پارلمانی یک شخصیت دانشگاهی را به یک شخصیت قاضی برای تصدی نخست وزیری ترجیح می دهند.
البلداوی که با پایگاه خبری المعلومه گفتگو می کرد، خاطر نشان کرد فراکسیونهای شیعی(اکثریت) در پارلمان همچنان با الزرفی مخالف هستند و انتظار می رود فراکسیونهای اهل سنت و کردی هم در کنار صف شیعیان قرار گیرند، زیرا فراکسیونهای شیعی در مخالفت با محمد توفیق علاوی در کنار اهل سنت و کردها قرار گرفته بودند.
وی ادامه داد فراکسیونهای سیاسی در مسیر نامزد کردن یکی از استادان دانشگاهها و نیز نامزدی از دستگاه قضایی برای انتخاب یکی از قضات به منظور تصدی نخست وزیری آینده حرکت می کنند.
این در حالی است که باسم الخشان از نمایندگان پارلمان عراق گفته بود عدنان الزرفی مامور تشکیل دولت جدید قادر به برگزاری انتخابات زودهنگام نیست، حتی اگر متعهد به برگزاری آن باشد. به گفته الخشان، الزرفی در پارلمان عراق رای اعتماد کسب نخواهد کرد.
از سوی دیگر «غیاث سورجی» از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت گامهای برهم صالح رئیس جمهور بیانگر نظر و دیدگاه حزب ما نیست(برهم صالح یکی از رهبران اتحادیه میهنی به شمار می رود) . اشاره وی به اختلافات برهم صالح با فراکسیونهای اکثریت پس از مامور کردن عدنان الزرفی بدون جلب رضایت آنها است.
سورجی با بیان اینکه، رئیس جمهور، رئیس جمهور همه عراقیهاست ،همچنین تصریح کرد روابط کردها و شیعیان تاریخی بوده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار