معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به ارایه کارت های خرید اعتباری 1 و 2 میلیون تومانی برای رانندگان اتوبوس، مینی بوس و سواری بین شهری، گفت: برای تسهیلات قرض الحسنه 111 هزار راننده با وزارت تعاون مکاتبه شد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز ، مهران قربانی درباره بسته های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا توضیح داد: بسته های حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده مرتبط با حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا فعلا شامل 5 بسته است که 3 بسته آن نهایی شده و 2 بسته آن در آینده نزدیک نهایی می شود.
* بسته اول: کاهش هزینه تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل
وی توضیح داد: بسته اول، بسته حمایتی شامل کاهش هزینه ناشی از تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل همچون ایجاد امکان تمدید غیر حضوری کارت های هوشمند فعالیت راننده و تمدید مجوز فعالیت شرکت های حمل و نقلی است که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شده است.
* بسته دوم: پرداخت بیمه بیکاری راننده و عوامل حوزه حمل و نقل تا اردیبهشت 99
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: دومین بسته، بسته پرداخت بیمه بیکاری برای اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99 است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته و ابلاغ شده است و هر یک از راننده ها یا عوامل حوزه حمل و نقل می توانند وارد سامانه مورد نظر شده و موضوع بیمه بیکاری خود را آنجا اعلام کنند.
* بسته سوم: کارت های خرید 1 و 2 میلیون تومانی با 3 ماه تنفس برای راننده های سرویسی
قربانی ادامه داد: سومین بسته، بسته حمایتی ارائه کارت های اعتباری خرید یک و 2 میلیون تومانی است که توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.وی اضافه کرد: این بسته مربوط به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل راننده های اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری است.قربانی بیان کرد: قرار است کارت خرید اعتباری یک میلیون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار