عملیات ساخت کمربندی غرب شهر سبزوار آغاز شد

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
سبزوار- ایرنا- عملیات اجرایی مرحله نخست جاده کمربندی ضلع غربی سبزوار با نام "بزرگراه ابریشم" در مسیر شمال غرب این شهر روز شنبه طی مراسمی با حضور مسئولان محلی آغاز شد.

شهردار سبزوار در این مراسم اعتبار اجرای طرح را ۲۸۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: جاده کمربندی غرب این شهر ۲.۷ کیلومتر طول دار لذا برای ساخت آن ۵۰ هزار مترمربع زمین تملک شد.
سیدعلی کوشکی افزود: در چارچوب ساخت جاده کمربندی سبزوار ۸۰ میلیارد ریال برای عملیات زیرساختی، تسطیح، خاکبرداری و جدول گذاری و همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت باکیفیت سطح جاده هزینه می شود.
وی ادامه داد: جاده کمربندی سبزوار در مسیر حاشیه شرق- شمال- غرب این شهر با طول ۱۰ کیلومتر طی چهار مرحله اجرا و کامل می شود.
شهردار سبزوار گفت: مراحل نخست و دوم از چهار مرحله اجرایی این طرح جاده ای با عنوان "بزرگراه هشت بهشت و بلوار ابریشم" مورد بهره برداری قرار گرفته و هم اینک زیر بار ترافیک است.
وی افزود: ساخت جاده کمربندی در لبه شهر سبزوار بر اساس "مصوبه طرح جامع" سال ۱۳۹۱ صورت گرفته و ایجاد دسترسی آسان شهروندان به خدمات شهری، کاهش ترافیک خودرویی داخل شهر، جلوگیری از حاشیه نشینی و همچنین کمک به کاهش مصرف سوخت از آثار مثبت آن است.
شهر ۲۵۰ هزار نفری سبزوار با مساحت سه هزار و ۷۵۴ هکتار در مسیر اصلی ارتباط زمینی مشهدالرضا با مرکز و غرب کشور قرار دارد. سبزوار به عنوان سومین شهر پرجمعیت خراسان رضوی پس از مشهد و نیشابور در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار