نمی گذارم در دوره مسئولیتم اقدام غیر علمی در حوزه درمان معتادان انجام شود

فارس نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور درباره موضوع توزیع متادون در کشور گفت: اجازه نمی دهم در دوران مسئولیتم کار غیر علمی و پزشکی در حوزه درمان اعتیاد انجام شود.

سردار سعید منتظرالمهدی که در شب تاسوعای حسینی از مرکز جامع درمان اعتیاد و نگهداری زنان و کودکان جمعیت خیریه «تولد دوباره»  بازدید کرده بود در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به این اقدام ویژه و ضرورت توجه به زنان، مادران و فرزندان شان و همچنین زنان باردار مصرف کننده مواد بر مغفول ماندن این حوزه تأکید و گفت: اگر کودکان این مادران معتاد به درستی مراقبت نشوند و فرآیند اجتماعی شدن شان به خوبی طی نشود در آینده قربانیان آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد خواهند بود و اگر قبول داریم که درمان اعتیاد زنان، مادران و فرزندان شان و زنان باردار مصرف کننده مواد مسئله مهمی برای نظام سلامت است بایستی دولت هزینه ایجاد چنین مراکزی را متقبل شود.
سردار منتظرالمهدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در خصوص توزیع داروی متادون ،گفت: همانطوری که قبلاً هم عرض کردم قصه متادون قصه امروز و دیروز نیست و از سال 95 مطرح است و دبیرکل ستاد سردار مؤمنی هم در صحبت های اخیرشان چندین بار تأکید کردند که این حوزه تخصصی وزارت بهداشت است و می بایست سازوکار آن در کمیته درمان وزارت بهداشت بررسی شود.
واقعیت امر این است که من هم از عقبه اقدامات و جلسات و مصوبات گذشته در کمیته درمان خبری ندارم ولیکن آنچه مهم است در دوران مسئولیتم اجازه نمی دهم کار غیر علمی و پزشکی در حوزه درمان اعتیاد انجام شود.
وی ادامه داد: من معتقدم درمان در حوزه اعتیاد بسیار پیچیده و چند وجهی است و می بایست به همه ابعاد آن توجه کرد، بخشی از درمان اعتیاد مبتنی بر دارو است و بخش اعظم دیگر آن روحی و روانی و صیانتی است و نکته مهم این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار