سند توسعه کردستان نقشه راه توسعه همه جانبه

واحد مرکزی خبر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰
استاندار کردستان گفت: سند توسعه کردستان، نقشه راهی است که به توسعه همه جانبه استان منجر می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، بهمن مرادنیا در دهمین نشست شورای توسعه استان، با حضور وزیر کشور و فعالان اقتصادی استان با تبریک هفته وحدت از تدبیر دولت برای تدوین سند توسه کردستان تقدیر کرد.
وی این سند را راهی برای توسعه همه جانبه کردستان دانست و ابراز امیدواری کرد با نهایی شدن این سند راه برای توسعه این استان هموارتر شود.
نماینده ولی فقیه در استان هم در این جلسه، با بیان اینکه کردستان، با اجرای سند توسعه در بسیاری از شاخص ها به پیش افتاده است ابراز امیدواری کرد خدمات مطلوب تری به مردم استان ارائه شود.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه در بحث توسعه برداشتن موانع و بسترسازی برای حضور جدی مردم در عرصه ضروری به نظر می رسد.
وی تاکید کرد: در کنار کارهای زیرساختی باید زمینه برای ورود مردم علاقه مند به این عرصه فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه باید برای اشتغال پایدار مرزنشینان فکری جدی شود، افزود: در گذشته تنها واردات مرزی را شاهد بودیم لذا باید زمینه ای برای صادرات هم فراهم شود و کولبری تنها یک کار یکسویه نباشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، هم گفت: این سند ترسیم نقشه راه توسعه کردستان در قالب هشت راهبرد، طرح های توسعه ای را برای کردستان تعریف کرده است.
حسین فیروزی گفت: این سند مبتنی بر اطلاعات دقیق و علمی و اجماعی بین سطوح مطالبات مردمی است و بر نظریه توازن به معنای برخورداری همه نقاط از توازن توسعه استوار است.
وی اضافه کرد: این سند، برنامه توسعه اقتصادی را مدنظر قرار داده و محور اصلی آن نقاط قوت و فرصتهاست و اقدامات بسیاری در طول ۲سال اخیر که این سند در استان تدوین شده، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار