اعتمادآنلاین| علی ابراهیمی، نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بیان کرد: محور اقتصاد مقاومتی کشاورزی است. بعد از تحریم ها این مهم به طور کامل اثبات شد و دریافتیم آنچه می توان در قالب اقتصاد مقاومتی به آن تکیه داشت بخش کشاورزی است. زمانی که ارزش پول ملی مقداری کاهش پیدا کرد صادرات محصولات کشاورزی توجیه پیدا کرد و زمینه رشد بخش کشاورزی فراهم شد، اما سیستم دولتی با ممنوعیت صادرات درهای بازار صادرات را به روی تولیدکنندگان و کشاورزان بست. البته اعتقاد ما بر این است که با استفاده از نظام تعرفه ای می شد نیاز و تولید داخل را مدیریت کرد، اما ممنوعیت صادرات جزو اشتباهاتی بود که وزارت صمت انجام داد که تقاضا داریم در سیاست گذاری بعدی این فرصت از کشاورزان گرفته نشود.
وی افزود: تعیین قیمت غیرکارشناسی و غیرمنطقی از سوی دولت برای گندم به عنوان کالایی مهم و استراتژیک، در سال زراعی گذشته و جاری لطماتی به تولیدکنندگان وارد کرد. همه می دانیم که می توانستیم 11 میلیون تن گندم بخریم اما این قیمت غیرواقعی که از قیمت علوفه هم ارزان تر بود سبب شد بخش زیادی از این گندم ها در انبارها و دست واسطه ها باقی بماند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعیین قیمت 2200 تومانی برای گندم یک سیاست گذاری اشتباه است. این نوع تصمیم گیری و سیاست گذاری درخصوص این محصول با اهمیت، جزو اشتباهات است و نمی توان توقع داشت با این قیمت ها سال آینده نیز بتوانیم گندم بخریم.
وی در ادامه به اشاره به موضوع خصوصی سازی و با بیان اینکه در حال حاضر هپکو، آذرآب و صنایع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار