متخصص جراح لاپاروسکوپی چاقی گفت: کسانی جراحی لاغری می شوند که به دلیل چاقی bmi بالای ۴۰ داشته باشند. متخصص جراح لاپاروسکوپی چاقی گفت: کسانی جراحی لاغری می شوند که به دلیل چاقی bmi بالای ۴۰ داشته باشند.

نهیان مرادی متخصص جراح لاپاروسکوپی چاقی با حضور در برنامه تلویزیونی طبیب با اشاره به شرایط افرادی که می توانند تحت جراحی لاغری قرار گیرند، به تشریح چگونگی عمل جراحی بای پس روده و ممنوعیت ها، پرهیز ها و رژیم غذایی بیماران قبل و بعد از عمل پرداخت.
مرادی یادآور شد: فقط کسانی جراحی لاغری می شوند که آن ها به دلیل چاقی bmi بالای ۴۰ داشته باشند. افراد دارای بیماری های خواب، ناباروری، فشار خون بالا، دیابت های کنترل نشده، این افراد نیازمند جراحی هستند، روش های زیادی برای جراحی وجود دارد، روش های محدودکننده و سوء جذب دهنده مثل بالن گذاری و یا روش بای پس روده باریک.
وی ادامه داد: وقتی کسی آماده عمل می شود بار ها تحت مشاوره پزشکان گوارش بیهوشی، قلبی و روانشناسی قرار گرفته تا نوع عمل تعیین شود. اما توصیه من این است که حتما افراد قبل از عمل مطالعه لازم را داشته و با اشخاصی که قبلا این کار را انجام دادند ارتباط گرفته و صحبت کنند، چون قرار است که روش زندگی شان عوض شود، با خطرات و عوارض آشنا باشند و سبک زندگی کردن بعد از عمل را از آن ها بپرسند، چون این افراد دقیق می توانند آگاهی دهند، همچنین رفتار های پر خطر را هشت هفته قبل از عمل کنار بگذارند مثل مصرف سیگار، قلیان و مواد ممنوعه دیگر، چون می تواند حین عمل خطر داشته باشند.
این پزشک متخصص همچنین عنوان کرد: باید افراد قبل از عمل دارو هایی که مصرف می کنند به پزشک اطلاع دهند، مثل داروی فشار خون، دیابت، تیروئید، اعصاب که تا شب قبل از عمل باید طبق رویه قبل استفاده کنند، اما از فردا زندگی و شرایط و سبک زندگی شان تغییر می کند، کسانی که دارو های رقیق کننده استفاده می کنند مثل وارفارین یا آسپرین، ...

عناوین مهم خبری