ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش و همت اعضای ستاد مبارزه با کرونا و همکاری ارزشمند علما و اقشار جامعه و اصناف ۹۸ درصد از طرح محدودیت های اجتماعی در این شهرستان محقق شد.

صاحب گل صالحی در گفت و گو با ایسنا افزود: در مدت اجرای طرح محدودیت های کرونایی ۷۸۰ اماکن صنفی و تجاری تذکر دریافت و ۸۱ مورد نیز تعطیل شدند.
وی بیان کرد: ۵۴۵ نیروی بسیجی نیز برای نظارت بر عملکرد بازار و پیشگیری از تجمعات با اعضای ستاد مبارزه با کرونا همکاری کردند.
صالحی ادامه داد: برگزاری ۷ نشست اعضای ستاد مبارزه با کرونا و ۳۲ مصوبه و برگزاری نشست های توجیحی با حضور علما و امامان جمعه و جماعات، شوراها و معتمدان و دهیاران و غیره به موفقیت بیشتر ستاد مبارزه با کرونا کمک کرد و خوشحال هستیم خاش از وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل گردید، اما همچنان به این وضعیت راضی نیستیم و بایستی تلاش شود که از شرایط هشداری به سفید برسیم.
فرماندار خاش اظهارکرد: جلسات مختلف بایستی با حضور حداکثر ۲۰ نفر در فضای بسته باشند و برپایی هرگونه تجمعات و دورهمی ها و مراسم های عزا و عروسی و نمازهای جمعه تا دو هفته همچنان ممنوع بوده و مدارس و دانشگاه ها و حوزه های علمیه نیز در این مدت تعطیل هستند.
وی بیان کرد: از ۱۵ آذر فعالیت مشاغل گروه یک و دو را در خاش خواهیم داشت، اما مشاغل گروه سه و چهار همچنان مجاز به فعالیت نیستند و محدودیت ها مطابق وضعیت نارنجی باقی هستند.
صالحی گفت: از آغاز شروع همه گیری بیماری ویروسی کرونا تاکنون ۱۳۵۷ مورد ابتلا و ۷۷ فوتی داشته ایم و هم اینک نیز ۸ نفر در بستری به سر می برند.
وی با اشاره به اینکه شاخص انتشار ویروس کرونا در خاش از راه برگزاری تجمعات و دورهمی ها بوده، بنابراین از مردم شهرستان می خواهیم مراسم های عزا و عروسی و دورهمی های خانوادگی و تفریحی را نداشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار