مرحله دوم مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه های بانوان با جابجایی چندین رکورد ملی و باشگاهی به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، مرحله دوم مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه های بانوان طی دو روز ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار شد که در پایان چند رکورد باشگاهی و ملی جابجا شد.
در روز دوم این مسابقات ژاله کاردان در پرتاب دیسک با ثبت نتیجه ۵۰.۴۳ رکورد باشگاهی این ماده را که پیش از این با ۵۰.۰۶ در اختیار خودش بود ارتقا داد. مریم محمودی نیز در ماده دوی ۸۰۰ متر زمان ۲:۱۳.۴۳ دقیقه را ثبت کرد و رکورد باشگاهی این ماده را (۲:۱۴.۴۹ دقیقه) که در اختیار تکتم دستاربندان بود شکست. علاوه بر این تیم سپاهان اصفهان در ماده ۴ در ۴۰۰ متر امدادی زمان ۳:۵۲.۳۷ را ثبت کرد و رکود ملی و باشگاهی این ماده را که پیش از این با حد نصاب ۳:۵۳.۷۸ در اختیار دانشگاه آزاد بود، بهبود بخشید.
روز گذشته نیز مهسا میرزا طیبی در پرش با نیزه برای اولین بار در تاریخ زنان ایران از مانع ۴ متری عبور کرد و رکورد ملی و باشگاهی این ماده را بار دیگر شکست. ریحانه آرانی نیز در پرتاب چکش حد نصاب ۵۷.۱۵ را ثبت کرد و رکورد ملی و باشگاهی این ماده را شکست. این رکوردشکنی ها پس از تایید تست دوپینگ ثبت می شود.
رکودشکنی زنان در مرحله اول و دوم قهرمانی باشگاه ها در حالی اتفاق افتاد که آنها چندین ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا در مسابقه ای شرکت نکرده بودند.
طبق اعلام فدراسیون دوومیدانی در این دوره از رقابت ها تیم های پلیمر خلیج فارس، دانشگاه آزاد اسلامی، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، سلکتور، دانشگاه یزد، هیات تهران، هیات قم، مازندران، کهکیلویه وبویر احمد، لرستان، خراسان جنوبی، هیات سیستان بلوچستان، هیات هرمزگان، هیات اصفهان، ناشنوایان، خراسان شمالی و مرکزی حضور دارند.
نتایج روز ...

سرخط اخبار