آناتولی در گزارشی نوشت: قاهره اکنون داوطلبانه به پرچمدار جبهه مخالفان اقدامات نظامی ترکیه تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، خبرگزاری آناتولی در گزارشی به مخالفت مصر با اقدامات نظامی ترکیه در منطقه پرداخت و نوشت: در دوران اوج گرفتن بحران لیبی هستیم و سناریوهای متعددی در زمینه جغرافیای سیاسی مطرح شده که یکی از آن ها جنگ احتمالی میان ترکیه و مصر است. «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور مصر در راستای سیاست تنش زدایی تلاش می کند به عنوان وکیل قدرت های منطقه ای و بین المللی، ساخت نظم نوین جهانی را در دست بگیرد.
طبق این گزارش، دشمنی مصر با ترکیه از سال 2013 میلادی آغاز شده است. قاهره اکنون داوطلبانه به پرچمدار جبهه مخالفان اقدامات نظامی ترکیه تبدیل شده است؛ اقداماتی که گفته می شود همه منطقه و جهان اسلام را با بحران عمیقی گرفتار خواهد کرد. مجلس مصر 20 آگوست مجوز مداخله نظامی مصر در لیبی را به عنوان بازوی حمایتی ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر صادر کرد.
بیشتر بخوانید:
تکاپوی طرف های درگیر در لیبی برای جذب حمایت خارجی
آناتولی در گزارش خود آورده است: قاهره مدعی است عملیات اکتشاف نفت و گاز ترکیه در مدیترانه شرقی نقض حریم فلات قاره و منطقه انحصاری اقتصادی مصر است و بیانیه «ناوتکس» (Navtex) ترکیه که در همان ماه صادر شد، تجاوز به حق حاکمیت دریایی مصر به شمار می رود و بی پاسخ نخواهد ماند. مصر در مقابل حملات ترکیه به اصل حق مشروع دفاع از خود متوسل شده و به سیاست تهاجمی روی آورده است. همچنین برای محاصره ترکیه و بی ثبات کردن محیط پیرامونی ترکیه، به سوریه 150 نیروی نظامی اعزام کرده است.
ارتش مصر
این گزارش می افزاید: دلیل سیاست تهاجمی قاهره علیه آنکارا، گرفتار شدن ترکیه در بحران سوریه، دریای مدیترانه و لیبی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار