وقتی برجام به نتیجه نرسید برخی جشن و سرور برپا کردند/ نباید در تله بیفتیم/ انتهای خشن ترین جنگ های دنیا هم میز گفت وگو است

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۷
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:چیزی که در این روزها ما باید به آن دقت داشته باشیم داشتن تدبیر است که در تله نیفتیم.

آفتاب نیوز :
غلامرضا حیدری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تصمیم ایران برای برداشتن گام دوم در کاهش تعهدات برجام، گفت: معتقدم اگر یک مقدار به موضوعات عمیق تر نگاه کنیم می بینیم که پیچیدگی های خاصی پیدا کرده است. مهم ترین مساله این است که این روزها چه اتفاقی افتاده که ما در یک چرخه عمل و عکس العمل قرار گرفته ایم، آن طرف خشونت می کند و ما هم برای این که تسلیم نباشیم، اقدام می کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره اخیر با خروج ترامپ از برجام شروع شد، عنوان کرد: توجه داشته باشید برجام یک معاهده بین المللی بود، گروه ۵+۱ و شورای امنیت سازمان ملل وقت بسیاری روی آن گذاشتند، اما متاسفانه رئیس جمهور آمریکا مثل برخی دیگر معاهدات بین المللی از آن خارج و به اصطلاح زیر آن زد.
وی با اشاره به اینکه ما پس از خروج آمریکا از برجام به انتظار اروپایی ها نشستیم، گفت: اروپایی ها ما را دعوت به صبر کردند و وعده می دادند که به تعهدات خودشان در قالب برجام عمل می کنند؛ به هر حال ما یکسری مشکلات در اقتصاد، روابط بانکی و فروش نفت داشتیم که باید برطرف می شد اما اروپایی هیچ اقدامی انجام ندادند.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هنگامی که ایران رفتار طرفین برجام را مشاهده کرد و دید هیچ اقدامی صورت نگرفته است، گفت من هم به کم کردن تعهدات برجامی خویش در قالب آنچه این معاهده بیان کرده دست می زنم.
وی گفت: ایران هنوز از برجام خارج نشده است و امیدوار هستم که چنین اتفاقی هم نیفتد زیرا در حال حاضر بهانه دست طرفین مقابل وجود دارد چه برسد زمانی که ما خارج شویم.
حیدری با بیان اینکه اروپایی ها هم ...

سرخط اخبار