امیرعبداللهیان:

ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان فرامی‌خوانیم

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۲۸
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان سعودی علیه ایران گفت: ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان و منطقه فرامی خوانیم.

به گزارش برنا، حسین امیرعبداللهیان حرف های آشفته وزیر خارجه عربستان سعودی و اتهام بی اساس به جمهوری اسلامی ایران را تکراری و کسل کننده خواند. 
وی افزود: ریاض باید به جنگ علیه مردم مظلوم یمن و کشتار زنان و کودکان یمنی پایان دهد.
معاون سابق وزارت امورخارجه یادآور شد: حمایت آشکار و پنهان ریاض از تروریسم تکفیری و داعش در منطقه، بر همگان بویژه مردم عراق و سوریه در این سالها به روشنی اثبات شده است.
امیرعبداللهیان تاکید کرد: متاسفانه حاکمان سعودی اکنون به جاده صاف کن طرح های بی ثبات کننده رژیم تروریستی و جعلی اسراییل در منطقه مبدل شده و در مقابل کشورهای مسلمان منطقه رفتاری غیر سازنده دارند.
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل اضافه کرد: ریاض را به رفتار سازنده و دوستی با همسایگان و منطقه فرامی خوانیم. حاکمان عربستان بهتر است سیاست جنگ افروزی، پرورش تروریسم و همراهی علیه تحریم ملت ها را متوقف کنند. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بی تردید به نفع ریاض است که به همسایگان و اهالی منطقه و جمهوری اسلامی ایران که سازنده ترین نقش را در کمک به ثبات و امنیت پایدار منطقه ای و جهانی دارد، اعتماد کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار