حرم نورانی امام رضا (ع) جمعه شب و همزمان با شب میلاد با سعادت امام رئوف حال و هوای دیگری داشت.

به گزارش سراج24 ، شیوع کرونا اتفاقی بود که اواخر سال گذشته و اوایل امسال اماکن متبرک کشور از جمله حرم نورانی امام هشتم را تحت تأثیر قرار داد و درب های این آستان نورانی حدود ۷۰ روز بر روی زائران بسته بود. شاید آن زمان نگرانی بسیاری از عاشقان امام رئوف ایام دهه کرامت خصوصاً میلاد با سعادت امام رضا (ع) بود که به لطف و مدد آن امام عزیز درب های حرم مدتی است برروی زائران باز شده و این ایام عاشقان امام رئوف دسته دسته به زیارت مشرف می شدند.
اما شیوع کرونا چهره متفاوتی از جشن میلاد امام رضا (ع) ساخته بود و عموم زائران با ماسک برصورت در حرم حاضر می شدند و موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم نظم و سیمای متفاوتی از برنامه ها ساخته بود.
استقرار چهار نفر بر روی هر فرش خصوصاً هنگام برگزاری نماز جماعت و پهن کردن فرش ها به صورت یک در میان و شطرنجی از جمله عواملی بود که سبب شد با وجود کاهش چشمگیر زائران نسبت به سال های گذشته اغلب صحن و سرا های آستان پر به نظر بیاید.
خبر مرتیط: پرچم گنبد و پوش ضریح حرم مطهر رضوی تعویض شد
مراسم پیش از اذان مغرب با نواخته شدن نقاره ها آغاز شد و سپس حمید شاکرنژاد قاری بین المللی قرآن کریم آیاتی از سوره مبارکه نور را پیش از اذان مغرب تلاوت کرد. قرائت زیارت امین الله و مولودی خوانی توسط مهدی سماواتی آغازگر برنامه ها پس از نماز مغرب و عشاء بود و سپس حجت الاسلام احمد مروی در سخنانی کوتاه به زائران خیر مقدم گفت.
گلباران حرم امام رضا (ع) دیگر اتفاقی بود که امسال تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گفت و امسال به صورت محدود توسط خادمان آستان آن حضرت برگزار شد.
اعطای نشان خادمی آستان امام رضا (ع) به داریوش ...

سرخط اخبار