خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی

ایرنا جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
مشهد- ایرنا - تشریح ابعاد قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران، بزرگداشت دفاع مقدس و ارتباط آن با شکل گیری جریان مقاومت از محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای مختلف استان خراسان رضوی بود.

امام جمعه سبزوار در خطبه های نمازجمعه این شهر گفت: توطئه دشمن، محدود کردن قدرت نظامی جمهوری اسلامی است و آنها با اعلام مذاکره دوباره به دنبال شکل گیری برجام دیگری هستند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه افزود: به برکت بومی سازی قدرت نظامی، جوانان ما قدرتمندانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده اند و اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی از ثمرات دفاع مقدس است.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس تصریح کرد: قدرت دفاعی ایران در دنیا سرآمد است و دشمنان به عزت و اقتدار ما پی برده اند.
او با انتقاد از حذف کلمه شهید از برخی معابر شهرستان ها گفت: عنوان شهید برای جامعه پیام های متعددی دارد و حذف نام شهید در برخی از معابر شهرستان ها ناشایست است.
امام جمعه موقت گناباد هم در خطبه های نماز جمعه این شهر، گسترش مقاومت اسلامی در سطح جهان را از برکات دفاع مقدس ملت ایران دانست.
حجت الاسلام رضا مدنی افزود: رشادت های رزمندگان اسلام و ایثارگران در دوران دفاع مقدس موجب ایجاد جریان مقاومت در کشورهای اسلامی شد که مهمترین نتیجه آن بیداری مسلمانان علیه سیاست های خصمانه مستکبران است.
وی ادامه داد: جریان مقاومت رهبر خود را یافته است و امروز آزاد اندیشان دنیا رهبر معظم ایران را به عنوان رهبر مقاومت می شناسند و انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس الگوی این جریان است.
امام جمعه تربت حیدریه نیز در خطبه های نمازجمعه این شهر با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان در ضربه زدن به انقلاب افزود: بدخواهان نظام اسلامی نمی توانند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند چرا که امت اسلامی تمام نقشه های آنان را با وحدت و انسجام ملی نقش برآب می کنند.
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی با اشاره به ...

سرخط اخبار