واکنش اردوغان به اظهارات عامل حمله تروریستی در نیوزیلند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲
واکنش اردوغان به اظهارات عامل حمله تروریستی در نیوزیلند
رئیس جمهوری ترکیه حمله تروریستی به مسلمانان در نیوزیلند را شدیدا محکوم کرد و خواستار پایان دادن به اسلام ستیزی در غرب شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهوری ترکیه به اظهارات و بیانیه عامل حمله تروریستی به دو مسجد مسلمانان در شهر «کریستچرچ» نیوزیلند واکنش نشان داد.
رجب طیب اردوغان جمعه (۲۴ اسفند)، حمله تروریستی به نمازگزارن در نیوزیلند را به شدت محکوم کرد و گفت که عامل حمله ترورویستی بیانیه ای منتشر و در آن همه مسلمان ها، ترکیه و شخص او را تهدید کرده است.
«برنتون تارانت»، عامل حمله وحشیانه به مسجد النور شهر کریستچرچ، پیش از انجام این حمله، بیانیه مفصلی منتشر کرده و در آن علیه اسلام و مسلمانان مطالبی را بیان کرده است.
وی در بیانیه ۷۳ صفحه ای خود، به اردوغان و ترکیه در خصوص آنچه که آن را اسکان مسلمانان در سرزمین های اروپا می خواند، هشدار داده و گفته است: «شما می توانید در سرزمین های خود واقع در شرق [تنگه] بُسفُر با آرامش زندگی کنید ولی اگر خواستید در خاک اروپا و یا هر مکانی واقع در غرب بسفر زندگی کنید، ما شما را خواهیم کشت و شما سوسک ها را از سرزمین مان اخراج خواهیم کرد».
رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به این اظهارات تارانت تأکید کرد که ما مخالف کشتن هر شخص بی گناه، فارغ از هرگونه نژاد، مذهب یا هر مشربی که دارد، هستیم.
این تروریست همچنین خواستار قتل «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان و «صادق خان»، شهردار مسلمان شهر لندن شده است.
اردوغان همچنین به اظهارات اخیر پسر نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی نیز اشاره کرد و گفت: «نخست وزیری وجود دارد که به اتهام فساد در اسرائیل محاکمه می شود. پسر او توییت کرده و مدعی شده است که استانبول شهر مسیحی و پایتخت [امپراتوری] بیزانس (روم شرقی) است. ای بی اخلاق! این شما نیستید که همه خاک فلسطین را اشغال کرده ...

[ مشاهده متن کامل واکنش اردوغان به اظهارات عامل حمله تروریستی در نیوزیلند فارس نیوز ]