جذب اعتبارات عمرانی استان سمنان نسبت به شاخص توسعه مطلوب نیست

خبرگزاری مهر شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا آشناگر بعدازظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداریضمن بیان اینکه سال گذشته از میزان ۵۰۶ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان، بالغ بر ۳۶۰ میلیارد تومان آن جذب شد، ابراز داشت: این میزان به نسبت توسعه رقم خوبی نیست و مدیران می بایست برای جذب سهم استان تلاش کرده و به صورت میدانی پای کار باشند.
وی بابیان اینکه خصوص توزیع اعتبارات استان به صورت عادلانه تلاش می شود، اضافه کرد: در توزیع اعتبارات درصد برخورداری، محرومیت و مزیت های نسبی هر شهرستان نیز در نظر گرفته خواهد شد.
لزوم تلاش مدیران برای جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی
استاندار سمنان بابیان اینکه فرمانداران می بایست پیرامون ۷۰۰ شاخص اعلام شده، ضمن نشست با صاحب نظران و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان، با بررسی ضرورت و یا عدم ضرورت این شاخص ها، نظرات خود را بر مبنای شهرستانی اعلام کنند، ابراز داشت: فرمانداران باید توجه داشته باشند که توزیع اعتبارات بر اساس این شاخص ها انجام شده شد.
آشناگر در ادامه تصریح کرد: امور اقتصادی، توزیع برق و دستگاه های دیگر به خصوص شهرداری سمنان، در خصوص اوراق تسویه سال گذشته بسیار مطلوب عمل کردند.
وی همچنین افزود: ۴۷ میلیارد تومان سهم استان سمنان در این حوزه بود که تا پایان سال گذشته بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان آن جذب شد که اگرچه عملکرد بسیار خوبی است اما نیاز دارد تا مسئولان در سال جدید نیز از این ظرفیت به صورت مطلوب استفاده کرده و این مهم را به درآمد تبدیل و تلاش کنند تا در سال جدید اعتبارات این حوزه به صورت ۱۰۰ درصدی جذب ...