کارشناس مسائل منطقه گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سایر سیاستمداران اسرائیل به دنبال آن هستند تا ببینند تکلیف انتخابات ۲۰۲۰ چه می شود.
«حسن هانی زاده» کارشناس مسائل منطقه در تشریح دلایل انتخاب بنی گانتز به عنوان رئیس کنست اسرائیل و سناریوی نتانیاهو برای ماندن در قدرت در گفت وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: کمتر از ۴۸ ساعت پیش مشخص شد که بنی گانتز (رهبر ائتلاف آبی – سفید) به ریاست پارلمان رژیم صهیونیستی انتخاب شد که واکنش های بسیار زیادی را در بر داشت که البته بخش اعظم این واکنش ها منفی بود. به عنوان مثال یائیر لاپید (نفر دوم حزب آبی- سفید) در یک کنفرانس خبری اعلام کرده که بنی گانتز آرای شهروندان اسرائیلی را دزدیده و به بنیامین نتانیاهو تحویل داده است. این موضع گیری به خوبی نشان می دهد که مجدداً اختلاف ها درون ساختار سیاسی اسرائیل عمیق شده است اما من معتقدم که انتخاب بنی گانتز به عنوان رئیس کنست را باید یک بدعت جدید در عرصه سیاست داخلی این رژیم دانست که بدون تردید پیامدهای آن به زودی نمایان می شود؛ چراکه مبارزه و ضدیت با نتانیاهو میان احزاب همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: برای اولین در تاریخ سیاسی اسرائیل یک نفر با داد و ستد به عنوان رئیس کنست اسرائیل انتخاب می شود و من فکر می کنم که یک روند و لابی کاملاً مشهود به دنبال آن است تا بنیامین نتانیاهو را به عنوان نخست وزیر در رأس هرم قدرت حفظ کند. اینکه یک جماعتی به دنبال حذف نتانیاهو از اریکه قدرت است و عده ای دیگر به دنبال آن هستند تا او را بتوانند در این ساختار حفظ کنند، نشان می دهد که واگرایی و ضدیت در ساختار قدرت رژیم صهیونیستی به رغم برگزاری سه دور انتخابات زودهنگام، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار