خالی بندی به شیوه قائم مقام سفیر آلمان در تهران

مشرق نیوز پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳۱
یک دیپلمات آلمانی با وجود عهدشکنی های دولت متبوعش مدعی شد آلمان در روزهای سخت در کنار ایران بوده است.

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
الیور اشناکتبرگ قائم مقام سفیر آلمان در تهران در همایش چشم انداز روابط دو کشور اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین موضوع اقتصادی بین ایران و آلمان، صندوق اینستکس است که مشترکاً توسط انگلیس، فرانسه و آلمان ایجاد شده و هشت کشور دیگر به همراه نروژ نیز برای پیوستن به آن ابراز تمایل کردند.
الیور اشناکتبرگ گفت: روابط اقتصادی دو کشور ریشه دار است و پایه ای برای فعالیت های مشترک امروز شده است. همین ریشه ها باعث شده که در این دوران پرتلاطم و طوفان های سختی که اقتصاد ایران را در نوردیده همکاری بین دو کشور همچنان ادامه داشته باشد هر چند در سال جاری مبادلات تجاری ما نصف شده و شرکت های آلمانی مجبور به ترک ایران شدند، حتی بنگاه های کوچک آلمانی به سبب اینکه فعالیت بین المللی دارند برای دور شدن از جرائم تحریم به رغم میل شان کسب و کار خود را در ایران رها کردند.
قائم مقام سفیر آلمان ادامه داد: ما نمی توانیم از شرکت های آلمانی حفاظت کنیم و به جای آنها تصمیم بگیریم، البته تعداد زیادی از این شرکت ها به آینده خوشبین هستند و عقیده دارند که در مدت زمان کوتاهی روابط دوباره بهبود خواهد یافت.
وی افزود: ایران یک بازار با ظرفیت بسیار بالا است و روزی خواهد آمد که ماشین آلات آلمانی دوباره به ایران صادر شود ایرانی ها باید به یاد داشته باشند که در این دوران سخت آلمان در کنار آنها بوده و به تعهدات خود در برابر ایران پایبند بوده است.
وی ادامه داد: همه منتظر هستند تا اولین تبادل مالی از طریق اینستکس صورت بگیرد در حالی که ما به دنبال اولین تجارت مطمئن هستیم که از طرف آمریکایی ها مورد هجوم قرار نگیرد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار